Kategorie
Gospodarka

Embarga, polityka i inne układziki!

Wychodzi na piedestał Premier i mami, że polityka wschodnia jest dobra. Walka z Putinem to obowiązek. Embargo musi być!

Zastanawiał się kiedyś ktoś co oznacza embargo patrząc na interes ludzi i przedsiębiorcy?

Obecnie, aby dostarczyć do Rosji produkty wysyła się je do Łotwy, z której to towar jedzie do Białorusi, a z Białorusi do Rosji. Tak muszą przez głupich PiSowców kombinować Polscy przedsiębiorcy. To oczywiście powoduje zmniejszenie konkurencyjności naszych towarów ze względu chociażby na wyższe koszty logistyki. Nie zmienia to faktu, że mówią o embargu, a powodują jedynie utrudnienia! Ciekawe czy niemieckie firmy też tak mają?

Wyjdzie taki na mównicę i będzie kłamał, że to w Waszym interesie… Naszym interesie!? Naszym interesem jest rozwijać firmy, dawać im możliwość rozwoju. Silne polskie firmy to wyższe wpływy do budżetu, to silna gospodarka i silna Polska!

Polityka PiSu ale i poprzednich opcji to walka z polskim produktem. To powodowanie uzależnianie nas od tego co produkuje się na zachodzie. To dalsza wyprzedaż majątku narodowego i osłabianie Polski.

Jaki to ma cel?

Wyobraźcie sobie, że nic już nie produkujemy, że nie mamy własnych centrów dystrybucji dóbr, a surowce są oddane obcym kapitalom…

To krótka droga do powstania jednego europejskiego tworu z władzą centralną na którą już nikt nie będzie miał wpływu. Ponadto uzależnienie od koncernów światowych patrz Niemieckich (bo oni tego chcą co jest słuszne w ich interesie narodowym, bo o własny biznes trzeba dbać – nasze patałachy tego jednak nie rozumieją lub dobrze biorą w kieszeń). I o to chodzi w moim przekonaniu od lat…

Dodaj komentarz: