Kategorie
Nowa Nadzieja

Narzędzie Ruch Społeczny PL

Ruch Społeczny PL i Zjednoczeni dla Polski.

link do zrzutki: https://zrzutka.pl/ja2vv9

Budujemy narzędzie, które pozwoli wszystkim Polakom zjednoczyć się i zorganizować we wspólnych inicjatywach obywatelskich.

Pomimo wykreowanych podziałów pozwoli ono nam skupić się na tym co nas łączy, a nie różni. Zjednoczeni we wspólnej sprawie wytworzymy presję społeczną i będziemy mogli w synergii z przedstawicielami “władzy” tworzyć otaczającą nas rzeczywistość.

Dzięki temu zmienimy układ sił i politycy, czy urzędnicy cały czas będą musieli liczyć się z naszym zdaniem.

Zdyscyplinujemy administrację publiczną i przypomnimy wszystkim państwowym decydentom na czym powinna polegać ich służba i że to oni są dla nas, a nie my dla nich. Skończymy z tą feudalną relacją państwo-obywatel i przywrócimy normalność. Zamienimy puste obiecanki wyborcze polityków na sumienną i lojalną służbę na rzecz obywateli przez cały okres trwania ich kadencji.

Dzięki temu narzędziu wspólną płaszczyznę do działania będą mieć wszelkie ruchy społeczne, stowarzyszenia, organizacje, posłowie czy nawet sami obywatele.

Protesty uliczne nie będą już miały sensu, bo wystarczy, że wyciągniesz swoją komórkę z kieszeni i klikniesz czy popierasz daną sprawę, czy nie.

Dzięki temu weźmiemy sprawy w nasze ręce i będziemy mogli wyrazić swoje zdanie w każdej kwestii. W końcu jako obywatele będziemy mieli wpływ na to co się dzieje w naszym kraju i politycy już tak łatwo nie będą mogli ignorować naszego zdania.

To narzędzie będzie miało dwa poziomy działania: lokalny i krajowy.

Na poziomie lokalnym będziemy mogli organizować się w naszych własnych inicjatywach obywatelskich i stale wywierać presję na nasze lokalne władze.

To narzędzie będzie nam służyło jako Lokalne Centrum Dialogu Społecznego i będzie ono działać jako obywatelskie narzędzie sondażowo referendalne.

Nasze lokalne inicjatywy obywatelskie będą uporządkowane w Lokalnym Rankingu Poparcia i wszyscy mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie.
Wszelkie inicjatywy obywatelskie będą miały swój początek na poziomie lokalnym, a jeśli lokalna inicjatywa obywatelska zostanie poparta przez posła, to zostanie ona przeniesiona na poziom krajowy, gdzie w Krajowym Rankingu Poparcia będzie mogła ona uzyskać jeszcze większe poparcie społeczne.

Wtedy posłowie z innych okręgów również będą mogli udzielić swojego poparcia dla takiej inicjatywy obywatelskiej, co doprowadzi do szerszej debaty publicznej i da szansę na to, że nasze obywatelskie postulaty będą procedowane w Sejmie.

W ten sposób będziemy mogli wraz z posłami zmieniać nasz kraj, lub dowiemy się którzy z posłów nie są zainteresowani reprezentowaniem naszej woli – co z kolei będzie dobrym probierzem, który pomoże nam podjąć decyzję na kogo warto głosować w następnych wyborach.

To narzędzie sprawi, że dla polityków przez cały okres trwania ich kadencji, będzie musiała być ważniejsza lojalność wobec interesu wyborców, a nie wobec interesu partyjnego. Politycy będą rozliczani przez obywateli, a nie przez Prezesów partii – którzy od stopnia wasalstwa posła uzależniają czy zostanie on wpisany na partyjną listę wyborczą w kolejnych wyborach.

Umożliwimy prawdziwą demokrację i razem skończymy z tym elekcyjnym feudalizmem partyjnym.

Ruch Społeczny PL stanie się Czwartym Filarem Władzy.

Będzie to filar władzy obywatelskiej, który albo będzie pomagać politykom lepiej służyć obywatelom, albo ich dyscyplinować w chwili gdy zaczną się zachowywać jakby byli jakąś specjalną kastą.

Ruch Społeczny PL będzie przestrzenią dla wszystkich ugrupowań, co pozwoli na oddolną budowę struktur począwszy od grup lokalnych, aż po stowarzyszenia. Umożliwi to wpływanie obywatelom na otaczającą nas rzeczywistość zarówno na poziomie lokalnym jak i krajowym.

Projekt dokumentu w PDF:
demokracjapryncypialna.org

To realna i prawdziwa szansa na zmianę Polski.

Zapraszamy przede wszystkim do współpracy liderów wszelkich ugrupowań w kraju, zapraszamy wszystkie działające w kraju stowarzyszenia i fundacje.

Więcej informacji na ten temat jutro w audycji LIVE o godzinie 19.00. program będzie transmitowany na fanpage Zjednoczeni dla Polski

Bogdan Morkisz
Daniel Jabłoński

https://www.facebook.com/ZjednoczeniDlaPL/

Krótki film:
">

Razem wygramy grę o Polskę

Dodaj komentarz: