Kategorie
NWO

Papież Franciszek, Rothschild i Rockefeller

Jak informuje radio RMF FM – “Ponad sto największych firm i inwestorów na świecie, pod patronatem papieża Franciszka, utworzyło w Watykanie Radę na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu. Ma ona dążyć do fundamentalnych zmian gospodarczych. Ruch zainicjowany przez Lynn Forester de Rothschild, którego Franciszek został przewodnikiem, zrzesza szefów Bank of America, Visa, Mastercard, Allianz, BP, Johnson and Johnson, Estee Lauder, przedstawiciele Rothschildów, Rockefellerów i Fundacji Forda oraz ONZ i OECD.

Przystępując do Rady, przedsiębiorstwa zobowiązują się opracować wymierne cele w zakresie osadzania tych zasad w swoich modelach biznesowych i swoim zewnętrznym zaangażowaniu oraz informować o postępach zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Na dzień 8 grudnia 28 organizacji podjęło 231 zobowiązań dotyczących takich kwestii, jak zmiany klimatyczne, odpady, równość rasowa i równość płci.

Nowa Rada jest również wspierana przez specjalnego wysłannika ONZ ds. Działań w dziedzinie klimatu i finansów Marka Carneya.”

Łukasz Marcin Jastrzębski

Dodaj komentarz: