Kategorie
NWO

Czym tak naprawdę jest globalizacja?

Próbą objęcia, kontrolą wszelkich postępowych odkryć naukowych, mogących zagrozić korporacjom. Niedopuszczeniem do powstawania konkurencyjnych nowych firm, które dzięki posiadaniu nowszych technologii, mogłyby doprowadzić korporacje do bankructwa.

Zawładnięcie wiedzy naukowej przez biznes przychodzi niezwykle łatwo za sprawą niepisanej zgody naukowców na akceptowanie tej nierówności.
Otóż wynalazca zwykle godzi się odsprzedać prawa do swego odkrycia,z chwilą gdy otrzyma za nie duże pieniądze, wiedząc że nigdy nie zostanie ono wykorzystane.

Jeżeli jakaś rodzina dowiedziałaby się, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na ropę do samochodu, bo można jeździć nim napędzając go wodą (wystarczy kupić za niewielkie pieniądze przystawkę do silnika – polskie odkrycie),
Jeśli dowiedziałaby się, że samochód ten będzie niezwykle bezpieczny, bo zainstalowano w nim zderzaki amortyzujące nawet bardzo silne zderzenia (polskie odkrycie),
Jeżeli dowiedziałaby się też, że nie musi martwić się o energię elektryczną, bo jest ona dostarczana z wykorzystaniem tanich w eksploatacji wód geotermalnych, czy też pobierana z kosmosu poprzez kumulację praktycznie za darmo (polskie odkrycie), to na kogo będzie głosowała?

Przecież nie na dotychczasowe partie reprezentujące nie wyborców lecz korporacje ucisku i wyzysku.

Obecnie politycy, pod pozorem, że nie znają się na danej dziedzinie życia, oddają wszelkie decyzje tym właśnie korporacjom. Najprostszy przykład: Medycyna.
System medyczny robi z ludźmi to, co chce, bo nikt nie jest w stanie kontrolować lekarzy .
Tym sposobem medycyna zamiast pomagać człowiekowi staje się dla niego coraz groźniejsza.
Nikt z chorych do końca nie wie czy powinien mieć operację czy nie. Nie wie też, czy lek, który bierze jest na pewno właściwy. Obecnie pacjent idąc do szpitala nie idzie z nadzieją wyleczenia, lecz ze strachem, że mu się coś stanie.

Nauka medyczna przestała spełniać swe zadanie ratowania życia i zdrowia człowieka także dlatego, że dalszy jej rozwój jest możliwy tylko poprzez nowe badania, a korporacje medyczne nie chcą badań, bo byśmy byli wszyscy zdrowi.
Nie mają już komu dawać nagrody Nobla, dają ją więc za badania na myszach, chociaż Nobel zastrzegł, że nagrodę dostają uczeni za odkrycia sprawdzalne w praktyce.

Nasze zachowanie w tym świecie podlega zwyczajom, na które się godzimy, choć nie wszystkim się one podobają. Zgadzamy się na przykład na pokazywanie reklam, choć wiemy że nie przedstawiają one prawdy a ich oglądanie uzależnia podświadomość.

Oddawanie korporacjom całej naszej egzystencji i zgoda na to, by były one sędziami we własnej sprawie jest jednak ograniczeniem własnego życia, zmierzającym do jego unicestwienia.
Doskonałym przykładem jest Polska, gdzie rząd zezwolił Trybunałowi Konstytucyjnemu na samodzielną interpretację konstytucji.
Tym sposobem Trybunał, zgodnie z interesem korporacji prawnej, z której członkowie Trybunału się wywodzą, narzucił społeczeństwu polskiemu obrońcę z ograniczonych grup adwokatów i radców – oczywiście bardzo drogich grup, a ponieważ ograniczonych to także takich, które nie muszą wiele umieć ze względu na brak konkurencji.

O tym co dla człowieka będzie dobre i kto ma go bronić nie może decydować nikt poza nim samym. Można co najwyżej mu doradzać lub odradzać. To właśnie przez brak możliwości obrony własnych interesów człowiek staje się narzędziem w rękach innego człowieka.

Tymczasem w państwach rozwiniętych stworzono system patentowy, który przez swoje opłaty nie daje szans zwykłemu odkrywcy na opatentowanie własnego wynalazku. Musi on korzystać z pieniędzy korporacji i uzależniać się od niej.

Usługi patentowe powinny być bezpłatne. Dopiero instytucje, które chcą korzystać z odkrycia powinny ponieść koszty.
W przypadku zaś odkryć ratujących życie i zdrowie koszty powinno ponieść państwo – to społeczeństwo bowiem będzie z nich korzystać. Wówczas będzie więcej odkrywców i polepszy się jakość życia nas wszystkich.

(Źródło: found, research oraz inf.ogólnie dostępne)

Magdalena Podbrożna

Dodaj komentarz: