Kategorie
Polityka

Unia Europejska to wadliwa konstrukcja i szkodliwa ideologia

Unia Europejska przeciwko Narodom !

“…To politycy potrzebują obywateli – Obywatele nie potrzebują polityków!…”

Te mądre stwierdzenie liczy sobie już 2500 lat i zostało zniekształcone na potrzeby wizji pseudo-państwa Platona z oryginału:

“… To arystokraci potrzebują ludności – ludność nie potrzebuje arystokracji…”

Niestety, ale patologiczne środowiska tzw. tfu-arystokracji oraz tfu-finansowe próbują odwrócić tę zależność w nienaturalny i nielogiczny sposób!

Platon w “Państwie” opisuje zwyrodnienia ustrojów, zakłada, że etap równości klas (narodów) – jest wstępny, ale nie trwały – powinien z czasem zostać zmieniony na centralny – kierowany przez niewielką grupę (kastę). Platońska krytyka dotyczy zwyrodniałej obywatelskości, która łączy się z pojęciem demagogii; ma na myśli demagogiczny charakter powszechnego prawa do wyborów posłów i senatorów.

CO INTERESUJĄCE:

pojęcie “wolności” – tak ważne dla ustroju obywatelskiego – u Platona jawi się bardziej jako “samowola”. Filozof zawzięcie krytykuje (nawet nienawidzi) tego ustroju, samowoli obywateli, regionów i państw narodowych.

Coś takie znajome teksty wypowiadane obecnie przez urzędników i politycznych liberałów Unii Europejskiej.

Ale co jeszcze ci ‘unio-kraci’ wdrażają po cichu?

… Zatrudniają w urzędach ‘swoich’ – próbują zakładać dynastie ‘unio-ludków’ (eurokracji Unii Europejskiej) chcą budować wizje Europy według dokładnej instrukcji Platona!

za: https://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/unia-europejska-to-wadliwa-konstrukcja-i-szkodliwa-ideologia

Dodaj komentarz: