Kategorie
Polityka

American Idiot

Jeszcze kilka tygodni temu świat się zastanawiał jakie będą skutki republikańskiej przewagi w Sądzie Najwyższym USA, gdzie 6 sędziów miało być zorientowanych na Trumpa, a tylko trzech trzech na Bidena. W tym składzie Sąd Najwyższy, w ekspresowym tempie, rozprawił się z petycjami i skargami prawników Trumpa, błyskawicznie je odrzucając, by mogło dość do głosowania elektorów i wyboru Bidena.

Jeżeli ktoś uważnie śledził prezydenturę Donalda musiał zauważyć za nim wiernego gołąbka, siwiutkiego Mike Pencea. Mike co wieczór stawał przed szafą i śpiewał hymn na część swojego szefa, pierwszy inicjował aplauz po słowa swego dobrodzieja, rankiem czyścił Donaldowi buty i pomagał mu zrobić siusiu, kiedy ten półprzytomny udawał się do łazienki. Kiedy nadszedł dzień próby zdradził swego pryncypała , wbił mu osikowy kołek głęboko w samo serce.

Zirytowany przebiegiem wyborów tłum amerykańskich patriotów zdobył po krótkiej bitwie Kapitol. Nie da się jednak ukryć, że ktoś ich tam celowo wpuścił. Przed kamerami wystąpił triumfujący Prezydent Elekt , który wzorem gwiazd muzyki kazał na siebie czekać. Triumfował, “prawica” napadła na amerykańska demokrację ! Mógł zaprezentować się Amerykanom jako twardy i zdecydowany przywódca. Biden zapewnił świat, że za jego kadencji amerykańska latarnia będzie świecić wyjątkowym światłem, co oznacza że dzielni marines napadną na kolejne kraje, zrzucą tysiące bomb z domieszką uranu, a może nawet kilka bom jądrowych na bezbronnych cywili, ogołocą napadniętych ze złota i antyków, zgwałcą tysiące kobiet i wytną tysiącom dzieci organy, bo przecież każdy Amerykanin chce być bogaty i po to idą tam ludzie do wojska.

Elekt wezwał tłuszczę, jaka zdobyła Capitol, do opuszczenia przybytku elity oraz Donalda by jak najszybciej pognił tę dzicz z Kapitolu.

Donald nie zwlekał, wezwał swoich zwolenników by już poszli sobie do domu, po czym napuścił na nich policję i gwardię narodową. Jaki jest morał z tej bajki ? Jak zawsze , czterech naiwnych, pewnie uczciwych ludzi, zapłaciło życiem za ten teatr elit dla mas.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: