Kategorie
Polityka

Czy ma to dla Was znaczenie ?

Czy Polacy mają własne zdanie czy kierują się tylko i wyłącznie zdaniem tych których popierają ?

Jak to jest, że większość osób interesujących się polityką i wszystkim tym co jest z nią związane, tak agresywnie reaguje gdy ktoś ma zarzuty w stosunku do ich “guru” ? Dlaczego nie potrafią zastanowić się skąd te obiekcje się biorą? Czasami odnoszę wrażenie, że polityka jest traktowana jak religia. Wódz, lider, guru jest nietykalny ponieważ jak się coś zaczyna na kogoś takiego mówić to jego wierni “żołnierze” rzucają się jak głodne psy na tego który śmiał cokolwiek wspomnieć na jego temat.

Od zawsze mówię, że aby w Polsce nastąpił przełom to wszyscy musimy nauczyć się odróżnić dobro od zła … Wiem, że to nie jest proste, ale musimy próbować.

Polityka to taka dziedzina – i wszyscy powinni o tym bardzo dobrze wiedzieć, że Ci na “górze” .. niezależnie czy partii, czy Facebooka, czy w każdym innym miejscu, mówią dokładnie to co chcielibyśmy usłyszeć. Skąd w takim razie taka wielka ufność w tym co mają nam do przekazania ? Pytam się dlaczego tak jest ? Dlaczego ?

Nie uważacie, że aby był jakikolwiek sens popierania kogokolwiek to powinnien być przez tych, którzy aspirują do roli “liderów” przedstawiony plan, cel i konkretne rozwiązania? Nie ma to dla Was znaczenia ? Ważniejsze są chwilowe fajerwerki ? Bo ilu z nich ma coś takiego jak program i propozycje gotowych rozwiązań ?

Oczywiście to nie wszystko, ponieważ dodatkowo powinniśmy wyczuć intencje tych “gwiazd”. Czy oni chcą naprawdę dobra Polski ? Dobra obywateli ? Czy to są na pewno dobrzy ludzie ? Czy ma to dla Was znacznie ?

Bogdan Morkisz

W odpowiedzi na “Czy ma to dla Was znaczenie ?”

Odróżnić dobro od zła? Nie te czasy.Dla 90% Polaków dobro to pieniądz,i nie ważne jest nawet skąd pochodzi,a zło to jego brak i wtedy przychodzą”mesja$ze, którzy im dadzą.
A bycie niewolnikiem im pasuje,bo jest kasa.

Dodaj komentarz: