Kategorie
Polityka

Państwo zdało egzamin

Po tragedii smoleńskiej kiedy to państwo polskie całkowicie skapitulowało przed rosyjskimi oprawcami a najwyżsi urzędnicy rządu RP, z premierem Tuskiem na czele brali udział w festiwalu matactw i zacierania śladów, przed kamery wyszedł jegomość Komorowski, regularny kryminalista pod parasolem WSI i prezydent w jednej osobie, i rzekł oto, że “panstwo polskie zdało egzamin”.

Biorąc pod uwagę powyższe, był to wyraz trudnej do pojęcia buty, arogancji i kpin zarówno ze społeczeństwa jak i ofiar katastrofy. Po dziesięciu latach od tamtej bezczelnej tyrady Komoruskiego, konkretnie dziś jego następca Andrzej Duda, w sytuacji śmierci pięćdziesięciu tysięcy ludzi jako skutku pisowskiej “walki z Covid”, w sytuacji wydojenia z budżetu dwustu milionów na respiratory, których do tej pory nikt nie widział i w sytuacji upadającej gospodarki – pisze na Twitterze, że “służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii”.

Te dwie wypowiedzi dwóch facetów na przestrzeni dekady dobrze obrazują ich stosunek do nas, stosunek bandyckich okupantów, tak pewnych siebie i tak bardzo przekonanych o swojej bezkarności, że urządzają sobie ze wszystkich czyste kpiny. Duda wrócił właśnie z nart z Wisły i paradoksalnie góry pogorszyły jego i tak fatalny stan psychiczny.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: