Kategorie
Polityka

Nowa wsiowa arystokracja

Jeśli tak bardzo narzekamy na to, co robi obecnie partia rządząca, to warto zdać sobie sprawę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. PiS to taka nowa wiejska arystokracja, pod batutą starego nieszczęsnego frustrata, który od 1990 roku przeszedł wszelkie możliwe konfiguracje polityczne ale zawsze miał jeden cel – pełnię WŁADZY. Człowiek bez rodziny, nie mający pojęcia jak funkcjonuje realny świat, otoczony bandą lizodupów i miernot. Jak to możliwe, że oddano mu na pastwę cały kraj?

Trzeba by wrócić do poprzedniego rozdania i rządów PO. U nas ludzi od upadku PRLu wpędzono w rodzaj kleszczy, matni bez wyjścia. Idą i głosują na hieny, mając dosyć poprzednich hien, po czym stado hien się przegrupowuje i nadal dyma w taki sam sposób swoich poddanych. Jeśli dziś tak zwana opozycja i sprzężone z nią media płaczą, że rządzi systemowe bezprawie a w Trybunale Konstytucyjnym zasiada peerelowski prokurator i stara panna to pora aby michnikowszczyzna zdała sobie sprawę, że zrobiła wszystko aby do tego doszło.

Śmiejemy się, że TVPiS, że zamieniono publiczną telewizję w partyjny szalet pod wodzą cynika, któremu upadły kościół unieważnił małżeństwo na polityczne zamówienie, tylko, że PiS nie robi niczego czego nie robiły watahy poprzednie, oni robią to tylko w sposób bardziej nachalny i prymitywny. I to ta nachalność przede wszystkim razi przeszłe “autorytety moralne”, które robiły to samo w sposób bardziej elegancki. Obajtek? Cała ta burza wokół niego? To tylko kolejny Dyzma polskiego Bantustanu, któremu otworzono szeroko wrota do chlewa z paszą i facet żre łopatą, dopóki jeszcze może.

Media pisowskie? Sakiewicze? To samo. Przez lata wspierali starego głupka jako patriotę wszechczasów, więc teraz nie mają wyjścia i uzasadnią każde łajdactwo swoich protektorów. Bo żreją z tego samego wiadra co Obajtek. Dziś jest ich wszystkich czas! Ta wiejska bolszewicka arystokracja tak mocno przyssała się do państwowego organizmu, że się łatwo nie odessie. Uchwalą dochód gwarantowany dla swoich pelikanów i dadzą Rydzykowi kolejne trzysta milionów. Byle tylko nie utracić władzy! Kaczyński, gołodupiec mieszkający w chałupie z sypiącym się tynkiem, ten Lenin IV RP ma słabość do rozmaitych Obajtków i Morawieckich tego świata, choć oni są totalnie nie z jego bajki. Bo wie, że bez nich nie utrzyma władzy. To technologia rządzenia. Nic więcej, mimo, że Morawiecki to bandycki łajdak, którego wziął prosto od tuskowych krewetek u Sowy.

Mnie nic bardziej nie śmieszy jak komentarze zapiekłych wrogów PiSu, którzy w kwestii covidowego zamordyzmu się wydzierają: doprowadziliście mafię do władzy, to macie! Oj głupi ludu, a sądzicie, że gdyby dziś nadal rządziła Platforma to nie było lockdownu i równania państwa z ziemią? W kwestiach naprawdę zasadniczych te mafie ze sobą ściśle współpracują. Zawsze współpracowały. Można od czasu do czasu zamknąć jakiegoś Giertycha ale to drugorzędny spektakl, bez znaczenia dla losów państwa. Popieraliście bandę Tuska i zamykali oczy na jej wszystkie przestępstwa? To pod bokiem wyrosła wam jeszcze bardziej pazerna banda wsiowych lumpów, tylko paradoksalnie od was mądrzejszych bo wiedzących jak sobie kupić polskiego niewolnika za jego własne pieniądze.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: