Kategorie
Polityka

Trójpodział władzy? Co to za bajki?

Jak ma być dobrze skoro coś co powinno być niezależne podlega wpływom, lobbingowi, układom?

Premier Morawiecki naradzał się z szefową Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębska w sprawie wyboru prezesa jednej z izb Sądu Najwyższego. Takie wieści z wycieku ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka 😎 Domniemana wiadomość dowodzi, że Premier wpływał na obsadę stanowiska choć to domena Prezydenta! To także dowód, że Przyłębska bierze czynny udział w poufnych procesach decyzyjnych w PiS mimo, iż jako prezes powinna być z dala od polityki. MATRIX!!!

Z e-maila wynika, że Premier miał utrącić Prezydenckiego kandydata. Następnie wypracowano kompromis: Morawiecki wskaże kandydatów, których ocenia krytycznie, Duda wskaże kandydata z pośród pozostałych 😎

No jaja jak berety!!! Czy Polska to prywatny folwark?

“Rozmawiałem krótko telefonicznie z prezes Przylebska i strescilem tą rozmowę. Odniosła się pozytywnie do pomysłu i poprosiła, abyś do niej zadzwonił” – miał napisać Dworczyk do Morawieckiego!

Premier mógł uzyskać wpływ na decyzje Prezydenta przez spór, który kilka miesięcy wcześniej toczyły ich kancelarie.

“Mateusz odwiedziłem rano Ministra Muchę w pałacu i odbyliśmy rozmowę, w której grzecznie z należytą atencją, ale stanowczo przedstawiłem sytuację odnośnie L.Boska. Początkowo przyjął to słabo, ale po upewnieniu go o tym, że nikt nie chce tego politycznie wykorzystywać trochę się uspokoił. Po rozmowie z PAD zadzwonił i przedstawił propozycje. Prosił o przygotowanie o ile to możliwe listy osób, które krytycznie oceniasz i nie widzisz możliwości kontrasygnowania na stanowisko szefa nowej izby SN. Z pozostałych tzn. tych którzy są do zaakceptowania przez Ciebie, PAD wybierze szefa. To rozwiązanie da Wam obu możliwość wpływu na obsadę tego stanowiska. Rozmawiałem wieczorem krótko z Julią Przyłębska i streścilem tą rozmowę. Odniosła się pozytywnie i poprosiła abyś do niej zadzwonił – chciałaby porozmawiać z Tobą na ten temat – czytamy w ujawnionym mailu.”

Nie sądzę, żeby za PO było inaczej. Nie sądzę też, że zmiana na inną partię coś zmieni. Potrzebny jest widać program naprawczy, aby to nie był Matrix tylko prawo w Polsce!

Dodaj komentarz: