Kategorie
Polityka

Służby i władza robią wszystko aby nas skłócić i podzielić

Robią to doskonale od trzydziestu lat. Wszyscy zdajemy sobie z tego niby sprawę, a jednocześnie pozwalamy na to aby tak zwani “liderzy” na opozycji robili z nami dokładnie to samo, pozwalamy aby fragmentowano nas na jeszcze mniejsze kawałki, ewentualnie podsuwają nam do wyboru kontrolowanych przez siebie ludzi i zawsze gotowe organizacje. To jest jedna z przyczyn dlaczego nic nam się nie udaje osiągnąć.

Jestem bardzo często źle rozumiany, zarzuca mi się, że nie chcę z nikim nawiązywać porozumienia czy współpracy. Otóż wygląda to zupełnie inaczej. Od pierwszego dnia istnienia ruchu Zjednoczeni dla Polski, mówimy aby podążać za i realizować konkretne cele. Tym głównym celem według nas i wiem, że także dla większości z Was jest zmiana prawa, zmiana systemu.

Nas nie interesują nazwiska, liderzy, “gwiazdy” mediów społecznościowych. Widzimy problemy, widzimy mankamenty, wskazujemy gdzie one tkwią i jednocześnie przedstawiamy rozwiązania tych wszystkich bulwersujących nas rzeczy. Jeśli nie chcemy z kimś iść ręką w rękę, to nie dlatego, że mamy jakieś wydumane ego, dzieje się tak zazwyczaj z dwóch powodów.

Pierwszy to brak zaufania do takich osób, ocena ta jest może subiektywna ale dla nas bardzo istotna. Ponieważ jeśli chcemy zmienić Polskę to róbmy to od samego początku z ludźmi o dobrych i uczciwych intencjach.

Kwestia druga to cel jaki chcą osiągnąć takie osoby czy organizacje.

I tutaj chyba jest największy problem, gdyż większość z nich nie ma gotowych programów, założeń, nie ma tak naprawdę celu, wykorzystują oni “magię” Facebooka czy Youtuba i próbują grać na emocjach i najniższych ludzkich instynktach aby manipulować. Wierzę, że czas zweryfikuje prawdę, wierzę, że ludzie się w końcu obudzą w takiej ilości abyśmy mogli odegrać znaczącą rolę w każdych następnych wyborach. Wyborach ponieważ to one decydują o kształcie naszej polityki i władzy.

ZDP ma program – Nowa Nadzieja, ZDP proponuje zmianę ordynacji wyborczej – ZDP chce zmienić system.

Nie identyfikujcie się tak bardzo z liderami, patrzcie na cele, liderzy przeminą, a cel powinien być zawsze dla nas drogowskazem.

Bogdan Morkisz

Dodaj komentarz: