Kategorie
Społeczeństwo

Gliński – Elita ?

Poseł partii prawej i jeszcze bardziej sprawiedliwej orzekł że minister Piotr Gliński nie będzie reagował na zaczepki dotyczące wysokości dotacji do milionerów z branży rozrywki. Bo to człowiek kulturalny. Nie ten poziom. Mój dobry znajomy się zbulwersował – “to nie pasuje do PiS-u, który jest z ludźmi na dole a nie elitami” Nic bardziej mylnego.

Co taki wielki minister rodem z samej Unii Wolności ma z plebsem do dyskutowania. On z tych lepszych, wybranych do rządzenia. To była “elita”. Formacja ta dzisiaj już zapomniana składała się właśnie z takich lepszych, nowocześniejszych, inteligentniejszych i wybranych. To lud miał ich wielbić, oklaskiwać i słuchać. Oni zaś w telewizji mądrze potakiwali jak Mazowiecki, pouczali jak Balcerowicz, głaskali się po brodach jak Geremek, ubolewali jak Kuroń i karcili za wychylenie się nawet o milimetr poza to co nakazywała myśleć “Gazeta Wyborcza”.

Nic się nie zmieniło oprócz retoryki. Prominentni PiS-owcy myślą dokładnie tak samo. A Porozumienie Centrum (PC) powstało bo zabrakło miejsca dla Kaczyńskich i ich ówczesnej koterii właśnie w udecji i jej pochodnych.

Nie bez przyczyny deklarację programową PC (Kaczyńskich) podpisało kilka formacji, w tym chadeków, liberalnych ludowców i liberałów. Byli wśród nich także Donald Tusk i Jan Krzysztof Bielecki.

Łukasz Marcin Jastrzębski

Dodaj komentarz: