Kategorie
Społeczeństwo

Sitcom

Choć nie powinno mnie to dziwić , to jednak rozmiary ludzkiej naiwności, niestety, głupoty, nadal mnie szokują. Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się, że w Polsce telewizja ma aż tak wielki wpływ na tych którzy mieszkają w naszym kraju. Byłem przekonany, że dystans i głębokie uprzedzenie do telewizji publicznej odziedziczyły dzieci i wnuki po milionach obywateli PRL- u. To rzecz jeszcze bardziej zaskakująca, że w ekran wpatrzeni są Ci, którzy na pewno pamiętają bezczelną, PRL-wska propagandę, to PRL-wskie, telewizyjne rozdwojenie jaźni, dwa obce sobie światy, ten wykreowany przez TVP i roczniki statystyczne i ten rzeczywisty. Nie oglądam telewizji od 1981 roku, co zawdzięczam muzyce, radiu i tak jest do dziś.

Muszę jednak wrócić do tych naiwnych i łatwowiernych, co dali się uwieść Trumpowi, QNON , Annie Kazahari. Napisałem na ten temat z 40 artykułów, jest na rynku dostępnych mnóstwo książek, z tymi Antony C.Suttona, Song Hongbinga na czele. Tysiące dowodów, że Ameryką rządzi od połowy XIX wieku tajna nieżydowska elita, ściśle współpracująca z amerykańskimi Żydami. Ta elita nagle znikła z łam gazet, z radia, a potem z telewizji około 1919 roku i od tamtej pory jej nie widać, tkwi ukryta w głębokim cieniu, schowana za tysiącami powiązanych ze sobą fundacji i korporacji.

Najważniejsze, od momentu przejęcia kontroli nad emisją dolara, kiedy amerykańska elita przejęła jednocześnie władzę nad gigantyczną forsą z podatków obywateli i nie musiała już ryzykować swoimi pieniędzmi , w błyskawicznym tempie mnożyła swoje prywatne kapitały. Zarobiła trudne do wyobrażenia pieniądze na kredytach jakie FED udzielił państwom walczącym podczas I i II wojny światowej , zarobiła gigantyczne pieniądze pożyczając podatnikom amerykańskim dolara produkowanego przez FED na procent, w końcu zarobiła gigantyczne pieniądze przepuszczając pieniądze z podatników płacących przez Amerykanów przez swoje korporacje metodą tworzenia przez ich marionetkowy rząd problemów i rozwiązywania tych problemów, czyli to co robi dziś PIS. Tylko w latach 1930-1946 elita amerykańska zarobiła na czysto około 253 mld USD. W 1930 dobry samochód kosztował 600 USD a wygodny, duży dom 6000 USD.

W 1950 roku ten sam kongresmen który tyle lat walczył o rozwiązanie FED – Patman, powołał komisję której celem było zbadanie czy fundacje działające w zakamuflowany sposób sterują amerykańskim rynkiem, wykorzystując posiadane aktywa. Zarzuty się potwierdziły, ale nikt w USA nie podjął działań , by ratować konkurencję na rynku. W 1952 roku kolejny Kongresman Eugene C.Cox podjął kolejną próbę ustalenia czy liczne fundacje amerykańskiej elity unikają płacenia podatków. Bez rezultatu. Ostatnią, trzecią próbę obrony rynku przed przejęciem podjął kongresmen Caroll Reece. Po jakimś czasie okazało się że czterej z pięciu członków komisji Reece było na liście płac Rockefellerów. Mimo to Reece 19.08.1954 roku przedstawił wnioski komisji stwierdzając że fundacje Rockefellera to druga władza w państwie po rządzie federalnym, z tym że dysponująca w niektórych branżach większymi możliwościami niż wszystkie ciała ustawodawcze Ameryki.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyżej przedstawione fakty to musimy stwierdzić że w USA, od początku lat 50-tych , nie ma żadnej konkurencji, że grono tych samych ludzi, te same korporacje kontrolowane przez ich fundacje, decydują o wszystkim w USA : o kulturze, nauce, przemyśle, handlu, finansach, zbrojeniach, od gumy do żucia i długopisu do produkcji czołgów, samolotów i rakiet balistycznych. W latach 50-tych gospodarka amerykańska była już gospodarką monopolistyczną !! Czy ten stan rzeczy uległ zmianie przez 70 lat ? Nie, ten stan rzeczy trwa do dziś, a siła kapitałów tajnej elity Ameryki urosła do rozmiarów kosmosu.

W tych okolicznościach wiara w to , że w USA istnieje jakaś wolna myślę polityczna, jakieś ugrupowanie polityczne reprezentujące ideały wolności, praw człowieka, sprawiedliwości, jest wyjątkową mrzonką. Każdy kandydat, przede wszystkim kandydat na prezydenta USA, jest delegowany przez amerykańska elitę i reprezentuje wyłącznie jej interesy. Ta elita od ponad 100 lat oszukuje i ogłupia społeczność amerykańska i międzynarodową.

Pisałem o tym wielokrotnie , że ten teatrzyk polityczny, „rywalizacja” dwóch partii został zaprojektowany przez amerykańska elitę już w 1912 roku. Jak zawsze opinia publiczna została o tym wcześniej poinformowana w książeczce Edwarda Mendell House : „Philip Dru: Administrator: A Story of Tomorrow, 1920-1935”.
https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/House_Philip_Dru__Administrator.pdf

Jury na Uniwersytecie Yale już wysoko oceniło grę Donalda Trumpa, wyróżniając także dobrą, drugoplanową rolę aktorki ze słonecznego Izraela – Marty Kazahari.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: