Kategorie
Społeczeństwo

Co to znaczy być Europejczykiem ?

Czy to nie jest tak samo rasistowskie jak bycie Afrykaninem, Żydem, Afroamerykaninem, Aztekiem, Inkiem czy Azjatą ?

Dla mnie człowiek jest człowiekiem co nie oznacza, że nie ma różnych wartości, przekonań, wizji tego co go otacza… ale nie w UE tu możni postanowili, że mamy wszyscy mieć i robić tak samo bez prawa do swojego JA ! Wspólny rynek ? Tak ale na naszych warunkach (Polska nie ma żadnych).

Żyjemy na kontynencie o nazwie Europa, różnimy się od innych zamieszkujących ten kontynent językiem, kulturą itd. Dlaczego politycy chcą nas wrzucić do jednego wora ? Nigdzie na kuli ziemskiej nie ma to miejsca… tylko pod protektaratem Niemiec. Cóż wojny nie dały efektu to ekonomia działa.

Czy Amerykanie na siłę wcielają Meksykanów, aby Ci byli Amerykanami ? Albo Kanadyjczyków ? Czy Chiny namawiają Hindusów, Persów czy Japończyków aby Ci stali się Chińczykami lub przyjęli ich warunki egzystencji ?

Tu chodzi o władzę, rynek i niekontrolowane pieniądze, które czerpią dla siebie ! Nasze partie polityczne akceptują to bo zaprzedały się za kasę, za euro !

Unie zawsze miały miejsce, często były zawiazywane w określonym celu, bardziej jako sojusze. W Unii Europejskiej jednak chodzi wyłącznie o władzę nad innymi. O dominację gospodarczą w Europie. O zbudowanie jednego organizmu z którego korzyści czerpać będą tylko jedni. Dlatego zapewne Wielkiej Brytanii już w niej nie ma…

A Ty Polaku płać podatki i słuchaj w telewizji, że UE coś Ci dała pomijając fakt, że to co płacisz idzie do wspólnej kasy.

Dodaj komentarz: