Kategorie
Społeczeństwo

Gra w dwa ognie

Ci którzy brali udział w zorganizowaniu stanu wojennego, ich rodziny, ich podwładni, kapusie, szmalcownicy i wyhodowani przez nich orkowie wylegli na ulicę by świętować rocznicę ujarzmienia narodu. Cały czas próbują, może chwyci, może uda się ogłupić po raz kolejny Polaków, może znowu uwierzą w sprawiedliwość i równe szanse, znowu wyniosą do władzy i będzie można żyć w luksusie na koszt społeczeństwa przez następne 70 lat.

Oni tak się starają, tyle pięknych słów i deklaracji. Zaprojektowali nawet nowe piękne pałki, cele tortur, gułagi, mnóstwo wiezień, komisariaty, zupełnie nową wspaniałą bezpiekę, nowoczesne ZOMO i milicję, tylko sędziowie, prokuratorzy i biegli będą wciąż ci sami. Kochani, wybierzcie ich, dajcie im władzę przecież ONI są tacy wrażliwi na krzywdę i niesprawiedliwość !

Z drugiej strony pomyślcie, jeżeli PIS straci władzę to wrócą znowu ONI, więc głosujcie na PIS , zawsze o tym pamiętajcie. Kiedy PIS będzie Wam odbierał wolność kawałek po kawałku, to nie protestujcie, bo tam w cieniu czekają ONI, by przejąć znowu władzę, kiedy PIS sprzedawał będzie polską suwerenność to nie oponujcie, bo ONI tylko czekają na ludzi na ulicach, kiedy PIS zniszczy polską przedsiębiorczość, udusi Was podatkami, ostatecznie pogrąży państwo, to nie demonstrujcie, bo ONI staną na czele , osiodłają tę demonstrację i wrócą do władzy.

Jak sami widzicie będziecie musieli nieustannie dokonywać wyboru mniejszego zła, cofać się krok po kroku, ustępować, by przetrwać. Pamiętajcie jednak, nawet więźniowie obozów koncentracyjnych przyzwyczaili się do obozowego życia.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: