Kategorie
Społeczeństwo

Zjednoczeni dla Polski – Nadzieją na normalność

Jako założyciel Zjednoczeni dla Polski od pierwszego dnia głoszę wszem i wobec, że jedynym rozwiązaniem dla Polski jest tylko i wyłącznie zmiana systemu.

Mija ponad rok od powstania fanpage ZdP oraz mojego osobistego zaangażowania się w sprawy Polski. Osobiście oceniam ten czas jako dobrze spożytkowany, oczywiście zawsze mogłoby być lepiej, ale cieszę się, że dotarliśmy do wielu obywateli, że nasze rozwiązania naprawdę są nie tylko niezbędne ale przede wszystkim korzystne dla nas wszystkich jako Polaków.

Społeczeństwo nasze niestety zafiksowało się tak bardzo na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat wokół osób i organizacji, które są im znane, lub które podsuwają im media, że trudno im dostrzec coś spoza tego narzucanego im układu. Cały system po 1989 roku został tak stworzony aby nikt kto ma dobre pomysły, świetne rozwiązania, a przede wszystkim był uczciwy i kochał Polskę nie miał szansy osiągnąć większego sukcesu.

Dlaczego? Listy partyjne do każdych wyborów tworzą prezesi partii politycznych i dotyczy to bezwzględnie wszystkich, nawet tak bardzo przez niektórych uwielbianej Konfederacji. Tworzy to sytuację, że zamiast osób, kreatywnych z pomysłami mamy jako swoich przedstawicieli “maszynki do głosowania” zgodnie z wolą prezesa partii (tzw. dyscyplina partyjna).

Śmiało można powiedzieć, że pojedyńczy obywatel, nie ma możliwości kandydowania na stanowisko posła bez przynależność do którejś z partii, gdyż warunki jakie przed nim w tej sytuacji postawiono są praktycznie niewykonalne.

Zjednoczeni dla Polski widząc te mankamenty obecnego systemu, promują od samego początku rozwiązania zawarte w Demokracji Pryncypialnej demokracjapryncypialna.org są one zawarte w proponowanej przez nas nowelizacji ordynacji wyborczej tzw. wymiernej ordynacji wyborczej. Uważam, że uchwalenie ustawy, z zapisami znajdującymi się w WOW, powinno być absolutnym początkiem wszystkich zmian.

Dalsze propozycje reformy prawa są zawarte już w samej Demokracji Pryncypialnej.

Problem systemowy bardzo wyraźnie obnażyła cała ta sytuacja z pseudo pandemią. Widzimy, że “elita władzy” za nic ma swoich wyborców, niby obiektywne media forsują z obrzydzeniem tylko te wersje wydarzeń, które są korzystne dla osób sprawujących władzę. Narzędzie Ruch Społeczny PL również to zmieni.

Pamiętajcie Konstytucja Rzeczypospolitej gwarantuje, że władza w naszym kraju należy do suwerena. Ja i Zjednoczeni dla Polski pamiętamy o tym, dlatego dajemy Wam rozwiązania respektujące tą najważniejszą zasadę.

Wierzę, że ci którzy jeszcze nie rozumieją, że nie są winni ludzie tylko system, dojdą do tego i wtedy będzie naprawdę szansa na prawdziwe zamiany w Polsce, czego sobie i wszystkim Polakom z całego serca życzę.

Bogdan Morkisz

Dodaj komentarz: