Kategorie
Społeczeństwo

Jak działa Okno Overtona

Ponieważ technologia manipulowania świadomością publiczną i programowaniem społeczeństwa istnieje od niepamiętnych czasów, nie ma w niej nic skomplikowanego ani niezrozumiałego. Założyciel jednej z najbogatszych dynastii na świecie Nathan Rothschild lubił powtarzać, że jest właścicielem świata tylko osoba, która posiada wszystkie niezbędne informacje. Wpływowi, bogaci, silni i wielcy ludzie tego świata, którym udało się zająć najlepsze miejsca pod słońcem, nie tylko sztucznie i oszukańczo zawsze narzucali zwykłym śmiertelnikom pewne idee lub zjawiska, ale także ukrywali przed nimi prawdziwe znaczenie tych narzuconych idei i zjawisk. Dzięki okienku dyskursu każdy pomysł można ustalić na poziomie legislacyjnym.

Aby to zrobić, ta technologia manipulowania społeczeństwem wykorzystuje subtelne i niezauważalne dźwignie. Niewidzialność, systemowość i spójność należą do podstawowych zasad okna Overton. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że wcześniej niedopuszczalne idee stają się wartościami nie naturalnymi, ale sztucznymi. Wszystko dzieje się tak systematycznie, stopniowo, konsekwentnie i dyskretnie, że najbardziej sceptyczni członkowie społeczeństwa nie mogą oprzeć się temu destrukcyjnemu mechanizmowi. Albo muszą przyjąć nowy system pseudowartości, albo stać się wyrzutkami społecznymi, które w taki czy inny sposób ten system “połknie, a następnie wyplują”. Każdy pomysł lub zjawisko ma wiele ścieżek rozwoju, które można “umieścić” w jednym oknie. Społeczeństwo może aktywnie dyskutować o tym pomyśle, całkowicie ignorować, wspierać, traktować pozytywnie, neutralnie lub skrajnie negatywnie, promować, domagać się legalizacji itp.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu, ale słyszał o jakimś bogatym i miłym zagranicznym sponsorze i dobroczyńcy, postanowił pomóc jakiemuś krajowi trzeciego świata. Wykorzystując swoje wielomilionowe aktywa, ten dobroczyńca organizuje ważne reformy, dzięki którym nieszczęsni dzicy żyjący na oceanicznej wyspie Pecha, z pewnością żyją w zamożnym stanie i zamienią się w cywilizowane panie i panowie. Piękny i szlachetny cel, prawda? Jest to zgłaszane we wszystkich wiadomościach, napisane we wszystkich gazetach i omawiane we wszystkich instytucjach szkolnictwa wyższego. Czas mija, a kraj, który zwrócił swoją bezcenną uwagę sponsor-altruista, dochodzi do domyślnego, a milioner zamienia się w miliardera. Z jakiegoś powodu nie mówią o tym w wiadomościach, nie piszą w gazetach, a w instytucjach szkolnictwa wyższego dyskutują o tym tylko szeptem.

Okno Overtona składa się z 6 kroków, które stanowią systematyczne, niezauważalne i spójne wprowadzanie do świadomości społecznej pseudowartości. Każdy krok w oknie dyskursu ma na celu zmianę i przeprogramowanie świadomości publicznej, delikatne wprowadzanie myśli, idei, idei, przekonań i ideałów obcych społeczeństwu, przekształcanie moralności i moralności, przesuwanie granicy między dopuszczalną i niedopuszczalną, niszczenie pierwotnej natury ludzkiej itp.

-Krok pierwszy. Nie do pomyślenia Idea, która jest nie do przyjęcia dla społeczeństwa, jest wyciągana z ciemności. Głównym zadaniem okna dyskursu na tym etapie jest wyeliminowanie tabu niektórych pseudo-wartości. Można to zrobić za pomocą szerokiego rozgłosu i aktywnego zasięgu prasowego.

-Krok drugi. Radykalnie Pseudowartość zaczyna być aktywnie omawiana przez naukowców, ekspertów, specjalistów i ludzi, którzy są bezpośrednio lub pośrednio związani z tym tematem. Sympozja, kolokwia i inne rodzaje dyskusji naukowych odbywają się na świeżym powietrzu, których wyniki można zobaczyć w dowolnym momencie za pośrednictwem mediów pisemnych lub Internetu, ponieważ są one publicznie dostępne.

-Krok trzeci. Zadowalające Negatywne koncepcje, z którymi pseudowartość była wcześniej kojarzona w społeczeństwie, zastępowane są neutralnymi koncepcjami i eufemizmami. Pierwotna “grzeszna” istota pseudowartości stopniowo wyparowuje, negatywne emocje i uczucia zmieniają się z czasem w neutralne i neutralne-pozytywne.

-Krok czwarty. Rozsądnie Różne punkty widzenia są tworzone na pseudo-wartości. Członkowie społeczeństwa, którzy opierają się i opierają się presji z zewnątrz, są oskarżani o brak tolerancji i patriotyzmu, nazywany mizoginistów i zdrajców.

-Krok piąty. Standardowych Pseudowarta nadal jest aktywnie promowana. Na ratunek przychodzą różne statystyki, które są aktywnie publikowane w mediach pisemnych i pokazywane w wiadomościach na kanałach centralnych. Światowej sławy gwiazdy show-biznesu są również zaangażowane w propagandę wcześniej niedopuszczalnych idei lub zjawisk. Używają różnych metod, aby pokazać zwykłym ludziom, że utrzymanie pseudowartości jest fajne, modne i konieczne, jeśli przeciętny człowiek chce nadążyć za czasem i być tolerancyjnym człowiekiem.

-Krok szósty. Legalizacja Niegdyś pogardzana i odrażająca pseudowartość stała się normą i częścią codziennego życia społeczeństwa. Jest on zalegalizowany i wprowadzony do społeczeństwa na szczeblu legislacyjnym. Ludzie, którzy aktywnie sprzeciwiają się temu pomysłowi, stają się wyrzutkami i ofiarami represji.

Czy można oprzeć się działaniu pola dyskursu? Nie tylko jest to możliwe, ale jest to konieczne! Wielu rozsądnych członków społeczeństwa boi się być wyrzutkami społecznymi, więc dostosowują się do większości. Ale czy lepiej milczeć i pozostać normalnymi w oczach innych ludzi niż wyrażać swój punkt widzenia i demonstrować innym, że politykom nie udało się prać mózgu? 9 na 10 osób właśnie to robi! To strata czasu. Nie zapominaj, że nie wszystkim się to podoba. Jeśli tolerancja w danej kwestii nie odpowiada zdrowemu rozsądkowi, lepiej pozostać osobą zdrową, ale nie tolerancyjną, niż przekształcić się w model tolerancji, który tańczy do melodii światowych polityków i nie ma zdania. Aby przeciwdziałać szkodliwe działanie Overton Window, konieczne jest, aby myśleć niezależnie i kwestionować wszystkie informacje, które karmi nas do mediów. Należy zawsze pamiętać, że w dzisiejszym świecie granice między złem a dobrem prawie zniknęły, więc szanse na pomyślne wdrożenie koncepcji Overton Window znacznie wzrosły! Bądź czujny i filtruj informacje, które otrzymujesz.

W odpowiedzi na “Jak działa Okno Overtona”

Dodaj komentarz: