Kategorie
Społeczeństwo

Ustawka

Jesteśmy świadkami dobrze zorganizowanej ustawki z udziałem Berlina, jaka ma wzmocnić notowania rządu i uspokoić nastroje w górach i pod górami. Zgrabnie zaangażowano awanturę wokół startu polskich skoczków w Turnieju Czterech Skoczni. Ta technika bywa nazywana “strzałem z łuku”. Naciąga się cięciwę emocji społecznych, by wystrzelić ku górze notowania słabnącego i nie radzącego sobie ze społeczeństwem rządu.

Nie jest przypadkiem że perturbacje polskich skoczków zaczęły się akurat w dniu zamknięcia wszystkich stoków, wyciągów, hoteli, pensjonatów, prywatnych kwater i festiwalu szczepień. Zacni Żydzi z PIS wysłali wściekłych górali w kapcie i przed telewizor. Co by to się działo gdyby w rozpoczynającym się turnieju nie wzięła udziału reprezentacja Juhasów z Tatr i Podbeskidzia, ciupagi pewnikiem poszłyby w ruch ! Nie wiem kto do kogo zadzwonił, czy Angela do Rebe Morawieckiego , czy odwrotnie, w każdym razie Berlin jest winny zacnym Żydom z PIS przysługę za sprzedanie polskiej suwerenności, za zgodę na system pieniądze za praworządność.

W mediach oczywiście zawrzało i na ratunek góralom z Tatr ruszył PIS-ski wojownik Gliński. Siła jego perswazji była tak duża , że niepewny wynik Murańki stał się negatywny, a organizatorzy mają już nawet sposób jak włączyć polskich górali do turnieju. I tak lockdown minie przyjemnie przy telewizorze, tym bardziej że wiewiórki donoszą, że będzie jakiś sukces i sam Gliński pospieszy na ceremonię , bo jedno miejsce na podium podobno mamy zaklepane.

To nie pierwszy raz kiedy “polscy” politycy robią takie znakomite interesy. Poprzednia ekipa kopaczy z PO miała uzgodnić z Berlinem pozbycie się polskich kopalń za historyczny remis z niepokonaną nigdy drużyną Bundesrepubliki. Tamten interes jak wiemy nie wypalił, ale Krawiec z Grasiem i Parfianowiczem mieli dobić targu w sprawie Mistrzostwa Świata w siatkówce.

Wdzięczność elit dla zacnych Żydów z PIS nie ma końca. By poprawić antyrządowe nastroje społeczne piłkarzem roku został w końcu Robercik, co z żoną uwielbia rajskie wyspy. Podobno spotkał się tam nawet z Cristiano Ronaldo i bohaterem wszystkich dzieci Loenem Messim. Tam na zachodzi wiedzą ile Polak jest w stanie oddać za poklepanie po plecach.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: