Kategorie
Społeczeństwo

Wiadomości kulturalne

Szalom 4 stycznia 2021 roku !
Wiadomości kulturalne:
1 stycznia 2021 roku w Teatrze dla Gojów im. Krystyny Jandy, odbyła się premiera spektaklu pt: „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” w reżyserii Cezarego Pazury

Opis:

Lekarz Tomasz Berg (w tej roli Andrzej Seweryn) jest śmiertelnie chory na nową odmianę wirusa dziesiątkującego ludzkość. Na tę chorobę jest jednak lek, ale Tomasz nie należy do garstki wybranych. Prosi on więc swoją byłą żonę Annę (w tej roli niezrównana Krystyna Janda) aby wykorzystała swoje koneksje oraz znajomości w prominenckim świecie, w którym jest ona czołową postacią, dla zdobycia leku dla Tomasza.A nna, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożenia. Wie, że ten wirus może zabić również i ją. Aby pomóc zdesperowanemu mężowi oraz samej sobie, udaje się z wizytą do przyjaciela Tomasza ze studiów medycznych, Profesora (w tej roli Zbigniewa Gaciąga). Profesor godzi się na prośbę Anny, lecz w podzięce za pomoc prosi ją o drobną przysługę. Zdesperowana Anna zgada się. W zamian za przysługę, Anna otrzymuje aż trzy dawki leku.

Spektakl spotkał się z olbrzymim entuzjazmem widowni. Wśród krytyków usłyszeliśmy głosy podobne do samego głosu Krystyny Jandy:

„Ten spektakl to próba wywołania w ludziach takiej potrzeby, tak. Potrzeby, że jeżeli celebryta, osoba znana, jest w stanie tak zapalczywie walczyć o lek ratujący życie i aby zdobyć go dla swojej rodziny, po za kolejnością, wykorzystuje swoje koneksje, tak, to to musi być fantastyczny lek, tak. To ma zachęcić publiczność, tak. Pokazać jak wysoce skuteczny musi to być lek, tak, skoro człowiek decyduje się na pewne kroki, tak, na złamanie swojej kariery, tak. Ja zawsze mówię swoim fanom: Życie bez jakiejkolwiek twórczości jest bez sensu”

W spektaklu wystąpili:

Anna – Krystyna Janda

Tomasz – Andrzej Seweryn

Profesor – Zbigniew Gaciąga

Piosenkarz narkoman – Adam Niedzielski

Starszy widowiskowy – Mateusz Morawiecki

Chory muzyk- Krzysztof Materna

Asystent profesora na obchodzie – Leszek Miller

Pracownik kostnicy – Edward Miszczak

Dyrektor biura podróży – Wiktor Zborowski

Salowa- Magdalena Umer

Garderobiana Hanka – Maria Seweryn

Sponsorami strategicznymi przedstawienia są:

Pfizer

Ministerstwo SS

Kancelaria Premiera

WSI24

TVPiS

POLSHMAT

NSDAPiS

Sponsorzy strategiczni zapowiadają, iż dołożą wszelkich starań, aby jeszcze w tym roku na deskach Teatru dla Gójów im. Krystyny Jandy, pojawiły się kolejne premiery- tym razem inspirowane dorobkiem artystycznym wybitnej założycielki.

Będą to:

„Przesłuchanie” w reżyserii Zbigniewa Ziobry

„Wróżby kumaka” w reżyserii Mateusza Morawieckiego

„Słodki koniec dnia” w reżyserii Andrzeja Niedzielskiego

„Stan posiadania” w reżyserii Łukasza Szumowkiego

„Krótki film o zabijaniu” w reżyserii Alberta Borula, Mateusza Morawieckiego, Andrzeja Niedzielskiego oraz Łukasza Szumowskiego

„Bez tajemnic” w reżyserii Jacka Kurskiego i Edwarda Miszczaka

„O-bi, O ba: Koniec cywilizacji” w reżyserii Billa Gatesa

„Bez znieczulenia” w reżyserii Krzysztofa Simona

„Sponsoring” w reżyserii Andrzeja Horbana

„Żółty szalik” w reżyserii Pawła Tanajno

„Pestka” w reżyserii Michała Kołodziejczaka

To tylko niektóre z przygotowanych tytułów. Pojawić ma się jeszcze „Granica”, „W biały dzień” oraz długo oczekiwany przez publiczność tytuł „W zawieszeniu”.

Czekamy z niecierpliwością

Szalom😉

tekst: Nina Maj

Dodaj komentarz: