Kategorie
Społeczeństwo

Stephen Hawking – Jeden z najwybitniejszych umysłów w historii był foliarzem ?

Bogaci stworzą rasę nadludzi i zniszczą ludzkość.

W swoich ostatnich esejach, Stephen Hawking obawiał się, że bogaci ludzie za pomocą inżynierii genetycznej zaczną manipulować swoim DNA, a także kodem swoich dzieci.

Naukowiec zmarł w marcu, ale pozostawił zbiór artykułów, które nakreśliły jego obawy dotyczące przyszłości gatunku ludzkiego. Zostaną one opublikowane w jego pośmiertnej książce pt. “Brief Answers to the Big Questions”, której premiera zapowiadana jest na 16 października.

Stephen Hawking wyobraził sobie świat “superludzi”.

Nowa rasa mogłaby wykazywać większą inteligencję, długowieczność i być odporna na choroby – podaje Metro.

Gdy pojawią się nadludzie, pojawią się poważne problemy polityczne z nieulepszonymi ludźmi, którzy nie będą w stanie z nimi konkurować.

Prawdopodobnie zginą lub przestaną mieć znaczenie. Zamiast tego pojawi się wyścig “samoprojektujących” się istot, które stale będą się rozwijać – napisał Hawking.

Profesor przepowiedział, że nie pomoże nawet wprowadzenie prawa ograniczającego inżynierię genetyczną.

Zawsze bowiem będą ludzie gotowi złamać wszelkie zasady, by poprawić ludzkie cechy, takie jak pamięć, odporność na choroby i długość życia

Jestem pewien, że w tym stuleciu ludzie odkryją, jak modyfikować inteligencję i instynkty, takie jak agresja – powiedział Stephen Hawking.

Naukowiec odniósł się do CRISPR – systemu, który pozwala modyfikować szkodliwe geny i dodawać nowe. Ta rewolucyjna technika wynaleziona zaledwie sześć lat temu pozwala naukowcom ciąć wszelkiego rodzaju materiał genetyczny.

źródło: o2.pl

No proszę – kolejny po Orwellu i Huxleyu wizjoner i… płaskoziemca!

Co na to szczepionkowe, pandemiczne trolle?

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: