Kategorie
Społeczeństwo

Show must go on

W moim artykule z 08.02.2021 roku “Przygotowania do szczepienia nauczycieli, czyli jak dobrać się do polskich dzieci” napisałem : ” Powtarzam, państwa grają między sobą w durnia, macie z resztą tego jednoznaczne dowody. Z Nowej Zelandii , Australii płynęły do nas hiobowe wieści. Pytanie ilu internautów pracowało dla służb tych państw ? Oglądacie tenisa ? Turnieje w Hobart, Adelajdzie, a teraz w Melbourne, mnóstwo ludzi, żadnych masek, zero odstępu”.

Zanim przetłumaczyli, zanim to trafiło do OKA minęły cztery dni i zaledwie kilka godzin temu poinformowano o nieoczekiwanym odkryciu w turniejowym hotelu, gdzie znane nam testy rtPCR wywęszyły ognisko SARASY, a jakże, brytyjskiej odmiany. Niestety, takie to czasy, trzeba dzielić los dotkniętych przez okrutną zarazę. Ponaglone przez Londyn, Brukselę i Waszyngton władze błyskawicznie dostosowały się do wytycznych OKA i ogłosiły lockdown w stanie Wiktoria, na długich pięć dni ( lepiej krótko niż wcale ). Areny Australian Open od północy w sobotę znowu będą puste.

Przed oczami mam przypadek premiera Wielkiej Brytanii Barisa “rozczochranego” Johnsona, który najpierw drwił z wirusa, następnego dnia leżał już pod tlenem, by po dwóch dniach, w pełni sił, stanąć przed kamerą. Show must go on .

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: