Kategorie
Społeczeństwo

Odrażający, brudni, źli

Koronawirus zadziałał jak czyściciel, wywlókł na światło dziennie cuchnącą odorem trupa armię Zombie, udających dziennikarzy. George Orwell powiedział kiedyś : “Nie myślcie, że przez całe lata, liżąc buty reżymom, potem nagle powrócicie do duchowej przyzwoitości. Gdy się raz stało kurwą, jest się zawsze kurwą”.

Pasuje do głów gadających z ekranu. Większość z nich to oficerowie wojska, służb, agenci tajnych organizacji prowadzący codziennie wojnę ze społeczeństwem, albo idiotki i wyrachowani cwaniacy, którzy za możliwość wystawienia swojej gęby do kamery gotowi są wskoczyć do każdego łóżka, utopić każdego w łyżce wody, powiedzieć każde kłamstwo.

Nie oglądam telewizji od lat 80-tych ubiegłego wieku, co zawdzięczam programom II i III polskiego radia, być może dlatego jestem zdolny do samodzielnego myślenia.. Całkiem niedawno, znany profesor powiedział że dziś coraz trudniej odróżnić studenta od “chłopców z miasta”. Jest coś zabawnego w tym, że szpieg z ekranu zapowiada film szpiegowski, gangster film gangsterski. Kiedy widzę te aroganckie, przekonane o swojej wyższości mordy, gardzące widzem i jego intelektem, uświadamiam sobie że Majowie, w swych rachubach, jednak się nie mylili.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: