Kategorie
Społeczeństwo

I love Poland

Za czasów PO i Komorowskiego w MONie, jego zastępczynią była eks szefowa spółdzielni Społem, Jadwiga Zakrzewska. Z pewnością w komunistycznej spółdzielni nabyła wszystkie niezbędne kwalifikacje potrzebne w zarządzaniu wojskiem i obronnością…

Za wcześniejszych rządów SLD-PSL wiceministrem kultury był niejaki Podkański, który chciał się osobiście spotkać z… Janem Matejką. Wrzawa o Obajtka? Podniecenie? Krzyki? To tylko polityka. Daniel Obajtek to kolejny Nikodem Dyzma, wyniesiony z Pcimia na szczyty wielkiej polityki i wielkiego biznesu przez nową mądrość etapu. Nowa miotła przecież zawsze wymiata ze stołków miernoty starego układu i nominuje na czerwone dywany swoje własne miernoty. Tak było, jest i będzie. Tak jest od zawsze.

Iddźcie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tam od blisko trzydziestu lat siedzą zagrzybiałe ciotki PSL-owskich lawirantów od Pawlaka i Kalinowskiego. A urzędy? Gminne, powiatowe i wojewódzkie? Wszystkie te larwy i pasożyty, siedzące po pięć sztuk w pokojach i opłacane za nasze pieniądze? One też mają swoje ciotki i wujaszków bo gdy do niczego się nie nadajesz, idziesz po koteriach na państwowe. Do urzędu albo do policji i straży miejskiej. Obajtek to tylko jeden z tych wszystkich o których tutaj mówimy, tylko, że sto pięter wyżej. Elity polityczne nie spadają nam z księżyca. One stanowią ponurą emanację nas samych. Oni są z nas. Z ludu.

Pewien mój znajomy, który całe swe życie przepracował w dużej państwowej firmie, nagle po jej prywatyzacji stwierdził: pierdolę, robić się nie opłaci już! Ja do niego: teraz się nie opłaci, co, bo już nie da się kraść… To jest właśnie ta mentalność: komuna kradła ale i nam pozwalała coś zajebać a teraz tylko oni rabują, więc jest źle! Mentalność niewolników i cwaniaczków, jako efekt trzech wieków zaborów, wojen, okupacji i dyktatur.

Kilka lat temu pewien sołtys z mojego powiatu, gdy tylko został sołtysem to pierwsze co zrobił, to wylał sobie asfalt pod dom. I co? Zróbcie go szefem Orlenu albo KGHMu bądź ministrem… Nie pozatrudnia tam swoich dzieci i ciotek? Któż by się oparł? Jeśli wiesz, że możesz wykrecić aferę na sto tysięcy podczas gminnego przetargu i nic ci się nie stanie, to ją kręcisz. A szczyty władzy? Tam jest tak samo tylko, że liczby mają wartość sześciocyfrową. Media? W Obajtka wali “Wyborcza” bo Obajtek to PiS czyli wróg. Z kolei media pisowe walą w układ przeciwny, czyli tych wszystkich Tusków i innych. Bo tu nie ma żadnych mediów, są tylko zatechłe układy, koterie i cały ten gnój made in Poland. Czy ludzie na dole nie kradną bo są taczy uczciwi, czy raczej boją się sankcji? Dobre pytanie. Zostawisz w Polsce rower przed sklepem bez strachu, że gdy wyjdziesz to on będzie nadal tam stał? Kurwy i złodzieje z PiSu, Platformy i reszty! Jak my to kochamy, po czym 90% z nas w podświadomości chciało by kraść tak samo, gdybyśmy tylko mogli.

Dobrze obrazuje to branża transportowa gdzie pan szef myśli jak tu okraść kierowcę przy wypłacie a ten z kolei liczy ile staremu wyjebać paliwa na boku. Kończąc, nie wiemy czy fascynacja Kaczyńskiego biedakiem z zespołem Touretta ma podłoże homoseksualne czy pedofilskie, ale mniejsza z tym, ważne jest tylko to, że ten stary żoliborski grzyb już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. I love Poland!

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: