Kategorie
Społeczeństwo

Rotmistrz

15 marca 1948 roku Rotmistrz Witold Pilecki został przez stalinowski sąd skazany na karę śmierci. 25 maja tego samego roku w piwnicy mokotowskiego więzienia UB w tył glowy strzelił mu kat Piotr Śmietański. Prokurator, który oskarżał Rotmistrza, Czesław Łapiński umarł spokojnie w 2004 roku, przez nikogo nie niepokojony. Na śmierć skazał bohatera zbrodniarz komunistyczny, sędzia Roman Kryże. Zmarł w 1983 roku, pochowany na Powązkach jako “zasłużony”. Tuż przed wykonaniem egzekucji Pilecki miał widzenie z żoną, powiedział, że przy tej katowni UB na Rakowieckiej “Oświęcim to była igraszka”.

Do Auschwitz zgłosił się na… ochotnika. Na terenie obozu stworzył siatkę szpiegowską i przekazywał rządowi w Londynie informacje o ludobójstwie nazistów na ziemiach polskich. Wraz z Rotmistrzem sądzono Jego przyjaciela Tadeusza Płużańskiego oraz Marię Szelagowską, łączniczkę wywiadu AK. Tylko Pileckiego skazano na śmierć. Prawdopodobnie darowano by mu życie, jak i pozostałej dwójce, Pilecki miał jednak wiedzę o dygnitarzu bierutowskiej Polski, Cyrankiewiczu, który w Auschwitz był agentem Gestapo. Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Wyrok śmierci został unieważniony przez Sąd Najwyższy w 1990 roku. Zabito NAJWIĘKSZEGO Z WIELKICH.

Jego męstwo i poświęcenie raczej nie mieszczą się w głowach współczesnego tak zwanego społeczeństwa. W katowni UB zerwano mu paznokcie na żywca, miał przetrącone kolana i jądra spalone prądem. Rotmistrz Pilecki jest uważany za jednego z największych polskich bohaterów w historii XX wieku. Historycy podkreślają jego ogromną odwagę. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Za co zginął, patrząc na współczesną Polskę, na jej elity i społeczeństwo? Zginął za bandę zdrajców, złodziei i aferzystów? Za covidowych niewolników, którzy wolność i patriotyzm zamienili na frytki w KFC w jakiejś obsranej francuskiej galerii? Zginął za ludzi, którzy nie byliby godni lizać mu butów od spodu. Cześć i Chwała temu Człowiekowi! Ksiażkę “Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” powinien przeczytać każdy kto czuje się Polakiem. Bardzo proszę wszelkiej maści idiotów, lewaków i półmózgów o niekomentowanie pod tym tekstem. Dziękuję.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: