Kategorie
Społeczeństwo

Wielkie programowanie!

Człowiek jest niewolnikiem własnego umysłu. Tak właśnie, niewolnikiem!

Współczesny świat oferuje nam wiele nowoczesnych i wymyślnych narzędzi niewolnictwa. Prawie każdy z nas posiada odbiornik telewizyjny, radiowy czy komputer z dostępem do internetu, nie wspomnę o bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeniach.

Wynaleziono leki, abyśmy zatruwali nimi organizmy i coraz więcej chorowali. Wyprodukowano alkohol, abyśmy zniewalali umysły, szczepionki, aby osłabiać odporność człowieka. Zaoferowano kredyty, abyśmy pośród wielu dóbr materialnych stali się żebrakami. Wymyślono wreszcie pracę w systemie, abyśmy nie mieli czasu myśleć.

Wszystko o czym wspomniałam wyżej to techniki kontroli umysłu. Manipulują naszym sposobem postrzegania świata. Każdy z nas wie przecież co to jest reklama i zna sposób jej działania, kodowanie podprogowe. Telewizja przekazuje obrazy, które często w żadnej mierze nie pokrywają się z rzeczywistością.

Znacie zapewne diamenty. Najczęściej pierścionek z diamentem kojarzy się z zaręczynami, a przez to z wielką miłością. Kto nadał taką rangę diamentom? Któżby miał to być jak nie potentat diamentowy, firma De Beers. Wiecie, że podobno diamenty są bezwartościowe? Sam szef firmy Nicky Oppenheimer przyznał, że nie mają one żadnej wartości. Stwierdził także, że największą wartość ma żądza ich posiadania.

Marketing świetnie zna się na kolorach. Tak wiem, my też nieźle rozpoznajemy całą paletę barw. Marketing jednak robi to jeszcze lepiej od nas, potrafi wszystko przetransformować na swoją korzyść, ażeby posiąść nasz umysł. W reklamie zawsze pierwszy pojawia się kolor niebieski, potem czerwony. Żółty sprawia, że wszystko jest bardziej widoczne, dlatego sklepy, które są w tej kolorystyce szybciej sprzedają towar. Pomarańczowy natomiast przyczynia się do tego, że towary o wysokich cenach wydają się tańsze. Wiecie, że jemy więcej i szybciej w miejscach, w których jest kolorystyka czerwona? Jak myślicie, dlaczego niektóre tabletki nasenne są w kolorze niebiskim? Otóż badania pokazują, że dzięki temu zasypiamy szybciej o około 40 minut.

Świat galerii handlowych, wszyscy go znamy. W każdej porządnej galerii jest mnóstwo schodów, zjazdów, wind, korytarzy, drzwi, pięter, istny labirynt. Powodem jest chęć zdezorientowania nas i sprawienia, abyśmy czuli się zagubieni. Oczywiście witryny w odpowiednich kolorach też kuszą. W efekcie tego kupujemy więcej, można stwierdzić, że czasami bezmyślnie. Dopiero w domu idziemy po rozum do głowy i zastanawiamy się po co nam 37 koszula lub 15 para butów. Supermarkety też nie są bez winy w tym szaleństwie zakupów.

W polityce słowa mają marginalne znaczenie, najważniejszy jest show. Kiedy polityk występuje zwykle wita się od prawej do lewej strony. Macha do ludzi w pierwszych rzędach i uśmiecha się sprawiając wrażenie, że ich zna, aby reszta pomyślała- fajny gość , zna maluczkich, jest swój. Niekiedy dobrze jest sfotografować się w mniej oficjalnym stroju, bez krawata. Polityk bez krawata prezentuje się jako bardziej ludzki. Kiedy mamy spotkanie trzech polityków ten, który zna zasady manipulacji zawsze ustawi się w środku. Wiecie dlaczego? Daje to sygnał naszej podświadomości, że jest w tym gronie najważniejszy, dominuje. Świat leży u jego stóp. W polityce jest jeszcze wiele trików, aby ogłupić nieświadomy naród.

Świat oferuje nam naprzemiennie prawdę i fałsz. Nie dajmy się okłamywać spuszczając po cichu głowę. Prawda nie powinna być przyćmiona, prawda mówi głośno i doniośle. Kłamstwo uwielbia kamuflaże i szemrane interesy. To właśnie fałsz i obłuda chadzają ciemnymi ulicami życia.

Nie bój się iść śmiało własną drogą! Z impetem i pasją wyznaczaj swoje cele!
Poznaj zasady nadużyć, które popełniane są na Tobie, a Twoje życie nigdy nie będzie już takie jak dawniej.

Marzena Róg

Dodaj komentarz: