Kategorie
Społeczeństwo

Czy Polacy to idioci?

Czasami odnoszę wrażenie, że spora część naszych rodaków traktuje politykę, a szczególnie moment wyborów jak udział w jakiej grze czy konkursie. Nie macie odczucia, że niektórzy idąc na wybory chcą koniecznie być w zwycięskiej drużynie? Ten moment… niedziela godzina 21.00 studio wyborcze i okrzyk .. JEST! Moi górą, ta krótka chwila ma dla nich jakieś magiczne, nie wiadomo dlaczego znaczenie? Później jeszcze ewentualnie na drugi dzień w pracy duma, że zagłosowali na zwycięzców? Nie liczy się dla nich co kto ma tak naprawdę do zaoferowania, nie liczy się jakikolwiek program. Tylko kilkugodzinna satysfakcja, że wygrali Ci na kogo zagłosowali.

Albo kolejny debilizm wciskany w mediach “głosuj tak aby głos się nie zmarnował”, głosuj na tych którzy mają szansę. Efekt oczywiście jest dokładnie odwrotny i tak marnują co cztery lata swój głos na te partie, które wskazuje im SYSTEM! Kolejną bardzo istotną sprawą jest też to, że od ponad trzydziestu lat Polacy nie głosują za kimś, za czymś, za konkretnym programem i rozwiązaniami tylko zawsze przeciwko komuś !!! To jest tak głupie i żenujące, że trudno to w jakikolwiek sposób skomentować, stąd też tytuł tego posta.

Jeśli tej mentalności nie zmienimy to będziemy się tarzali w tym bagnie tak długo, aż Polska po raz kolejny zniknie z mapy świata. Dzięki Demokracji Pryncypialnej ZDP chce raz na zawsze skończyć z tą opisaną wyżej patologią. To jest możliwe. Wystarczy, że w to uwierzymy, ZJEDNOCZYMY się i wprowadzimy regulacje prawne, które nigdy więcej nie pozwolą na takie praktyki i zachowania.

Dodaj komentarz: