Kategorie
Społeczeństwo

Nazywam się Michale Fritsch i jestem szefem policji w Dolnej Saksonii

Nazywam się Michael Fritsch, mam 57 lat, jestem Głównym Komisarzem Policji Kryminalnej. Mój Ojciec był policjantem. I mój brat jest policjantem. Jestem ojcem trójki dorosłych, wspaniałych dzieci. Pierwszego sierpnia byłem w Berlinie, pierwszy raz w moim życiu nie jako policjant ale jako uczestnik demonstracji, zgromadzenia. To zgromadzenie dla wolności i pokoju, pierwszego sierpnia w Berlinie wielu setek tysięcy ludzi, było czymś galaktycznym, i na pewno obok kilku kościelnych zdarzeń, w których brałem udział, jednym z najbardziej pokojowych , które widziałem.

W 1981 roku złożyłem przysięgę na ówczesną konstytucję i uważam ją, oraz naszą formę państwa, za najlepszą możliwą na świecie, która chroni nas wszystkich przed przemocą i przestępstwem.

W Konstytucji jest artykuł 20. Cała władza pochodzi od ludu i ten sam artykuł chroni także przed nadużyciami władzy poprzez podział władzy, oddzielając egzekwowanie prawa od polityki.

Według mnie już od wielu lat nie ma podziału władzy. Dlaczego? Dlatego, że wszyscy szefowie policji są z klucza politycznego. Może w sądownictwie zrobić ktoś karierę, kto ma niepożądane poglądy polityczne? Prawa są pisane przez lobbystów. A politycy po wielu latach muszą się tłumaczyć przed trybunałem stanu, za sprzeczne z konstytucją prawo.

A media? Byłem w Berlinie i wiem jak wielu, także z Was, było tam spokojnych, pokojowo nastawionych ludzi. Wszystkim przedstawicielom mediów i politykom, chciałbym powiedzieć, przypomnieć. „Jeżeli ktoś raz skłamie, temu nie wierzysz,nawet wtedy jak już mówi prawdę“

Ludzkość nie jest ślepa , ani głupia. Cały świat może się teraz informować, przez wiele kanałów. Kłamstwa wychodzą na jaw. Różne opinie przedostają się na światło dzienne. Kłamstw jest wiele, jest wiele opinii. Ale jest tylko jedna prawda. W prawie państwowym i konstytucyjnym nauczono nas, że mamy zapewnić ochronę wszystkim ludziom, wolność demokratycznego porządku. Muszę bronić praw podstawowych i praw człowieka określonych przez twórców Konstytucji.

Dodaj komentarz: