Kategorie
Społeczeństwo

Po co Amerykanom bezkarność w służbie zdrowia ?

JAKI TRUMP MA INTERES W TYM BY STWORZYĆ PORZĄDEK PRAWNY UŁATWIAJĄCY DEPOPULACJĘ POLAKÓW ?

Czy wiecie , że rozwiązanie jakie przewiduje art.19 ustawy, gwarantującej bezkarność w służbie zdrowia ma tylko jeden kraj – USA. Nawet treść przepisu polskiego jest prawie identyczna z tym zza Oceanu. Problem w tym że prawo amerykańskie, a prawo polskie to dwa odrębne porządki prawne.

Czy Europa Zachodnia, Państwa Unii, wprowadzają takie same standardy bezkarności w okresie pandemii, czy też pewne ośrodki z Londynu i Nowego Jorku znowu chcą nam tu, w Polsce, zrobić rzeźnię jak po 01.09.1939 roku ?

Mamy podobno taką sama pandemię jak w innych krajach Unii, jesteśmy w końcu członkiem Unii, więc bardzo proszę naszych rodaków mieszkających na Zachodzie aby podali nam tu, na forum, w języku oryginalnym prawo, przepisy, albo projekty prawa zwalniające polityków, policjantów, służby, wojskowych, grupy zawodowe, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych od odpowiedzialności karnej za błędy w okresie pandemii.

Zwracam uwagę, jako doświadczony prawnik, że przepis art. 19 ustawy obecnie procedowanej przez Sejm, wprowadzający bezkarność w służbie zdrowia, jest tak zredagowany, że lekarzy, pielęgniarki, ratowników będzie można pociągnąć do odpowiedzialności tylko w przypadkach skrajnych, bo tak prawo definiuje rażące niedbalstwo.

Niedbalstwo ogólnie ujmuje się w doktrynie prawa jako niedołożenie w życiu codziennym staranności potrzebnej do uniknięcia bezprawnego skutku, którego działający nie chciał wywołać, chociaż przewidywał możliwość jego wystąpienia, lecz spodziewał się że zdoła go uniknąć, albo też nie przewidywał ujemnego skutku swojego działania, dlatego, że nie zwrócił uwagi na zachodzące okoliczności, mimo, że powinien to uczynić.

Czym innym jest jednak rażące niedbalstwo, które prawo utożsamia z wyjątkowo rażącym naruszeniem zasad sztuki lub umiejętności. Każdy kto zna obecne procedury COVIDO-we, musi zauważyć , że w tym systemie, przy takiej regulacji prawnej, POCIĄGNIĘCIE LEKARZA, PIELĘGNIARKĘ, RATOWNIKA, do odpowiedzialności karnej za śmierć , trwały uszczerbek na zdrowiu BĘDZIE NIEMOŻLIWIE PRAWNIE.

Nie będzie istniało jakiekolwiek zagrożenie za spowodowanie śmierci lub kalectwa w służbie zdrowia, gdzie każdy błąd może kosztować pacjenta życie lub zdrowie.

Nie dziwi mnie że takie prawo forsują lekarze, Hoc jako sprawozdawca i Marszałek Senatu Grodzki.

Skoro nie będzie wymuszona nawet normalna staranność w służbie zdrowia to czas zacząć się bać. Z drugiej strony dlaczego my obywatele mamy dalej ponosić surową odpowiedzialność karną za wykonywanie innych zawodów w czasie pandemii ? Dlaczego fryzjer ma odpowiadać za przypadkowe poderżnięcie gardła lekarzowi, pracownik sklepu za przypadkowe połamanie wózkiem widłowym ratownikowi medycznemu nóg, czy też kierowca busa za nieumyślne rozjechanie syna ordynatora miejscowej interny ?

Prawo brutalnie będzie deptać ofiary, rodzony ofiar nigdy nie doczekają sprawiedliwości. Sądzę że ludzie bardzo szybko wezmą sprawy w swoje ręce i zaczną zabijać lekarzy i ich rodziny. Mylę się ? Zobaczymy.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: