Kategorie
Społeczeństwo

Wirus potrafi być piękny

Nie chciałbym nikogo tutaj okłamywać, tak jak wielu z Was mam bardzo krytyczne podejście do głoszonych nam prawd, choćby w sprawie wirusów. Problem polega na tym, że nauka od lat 60-tych, choćby w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej, fizyki kwantowej, rozwinęła w nieprawdopodobnym tempie. Najgorsze jest to że wyniki tych prac nie są upubliczniane, podręczniki do nauki medycyny, fizyki, biologii, nie są aktualizowane, nawet najlepsi i najmądrzejsi tkwią w w świecie prawd dopuszczonych przez elitę do obrotu.

Czy uczy się na uczelniach medycznych w jaki sposób promieniowanie, pole elektromagnetyczne wpływa na wirusy, czy lekarze i naukowcy wiedzą za pomocą jakich fal, jakiej częstotliwości, modulacji oddziaływać na wirusy, jak je aktywować, namnażać, modyfikować, w końcu nimi sterować, albo je niszczyć, czy studiują jak na wirusy oddziałują zjawiska kosmiczne, promieniowanie kosmiczne, słoneczne, radiowe, rentgenowskie, emitowane z jądra galaktyk ( jety ) , układ, ustawienie planet, wybuchy w jądrach galaktyk, czy w końcu ruch obrotowy galaktyk ? Czy świat nauki i medycyny jest na bieżąco z najnowszymi technologiami stosowanymi w biochemii, biologii molekularnej, genetyce, z odkryciami fizyki kwantowej, czy też kroczy powoli za nim z opóźnieniem rzędu 50 lat ?

Wirusy znamy od końca XIX i początku XX wieku , a koronawirusy od lat 60-tych. Pomimo to że wywołały liczne pandemie do dziś nie mamy dobrej,szybkiej diagnostyki, nie mamy szybkich i precyzyjnych testów, mało tego, leków antywirusowych jest jak na lekarstwo, można je policzyć na placach jednej ręki. Przypadek ? Absolutnie, elity z jakiegoś powodu, dziś wiemy jakiego, doprowadziły do niedorozwoju tej dziedziny medycyny i nauki, do trwałego upośledzenia wiedzy w tym zakresie.

O wirusach mówi się i pisze ze są patogenami, tymczasem mają nadzwyczajne właściwości i nie jest to przesadzone, albowiem są bardzo precyzyjne, mogą być używane jako broń celowa ( TARGET ), kierunkowa. Można tak zmodyfikować białko wirusa , że podłączy się on do tej a nie innej komórki, że z milionów wybierze precyzyjnie tę a nie inną. Tylko nauka radziecka, a potem rosyjska zaczęła wykorzystywać wirusy do walki z bakteriami. Tak powstała terapia fagowa, która w ogóle nie rozwinęła się na zachodzie. Dlaczego ? Terapia fagowa wykorzystuje unikalne właściwości bakteriofagów – wirusów bakteryjnych, atakujących wyłącznie komórki bakteryjne. Bakteriofagi skutecznie niszczą rożne bakterie w tym te, które nabyły odporność na antybiotyki.

Czy można byłoby wykorzystać wirusy do walki a rakiem ? To pytanie retoryczne. Istnieje grupa wirusów onkolitycznych jakie atakują komórki rakowe. To oczywiste że rak jest chorobą mataboliczną i jej przyczyna tkwi przede wszystkim poza naszym organizmem, w sterowni. Oczywiście za raka odpowiada także błąd w genie, wadliwa struktura białka lub wadliwy proces jego kodowania. Tu akurat nauka może pomóc, chodź są to bardzo trudne i niebezpieczne modyfikacje DNA ( terapia genowa od 1972 roku ). W tej sytuacji wykorzystywanie wirusów onkolitycznych pozwala przekształcić raka w kontrolowaną, wieloletnią chorobę przewlekłą. Dlaczego zatem stosuje się terapię chemią, jaka zabija pacjentów niszcząc im układ immunologiczny ? Nie muszę chyba na to pytanie odpowiadać.

Nie pierwszy to raz kiedy ci którzy rządzą tym światem wykorzystują dar natury przeciwko człowiekowi.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: