Kategorie
Społeczeństwo

Społeczne otumanienie

Po czym najprościej poznać skalę społecznego otumanienia w Polsce, które sięgnęło zenitu? Po Facebooku. Nie trzeba czytać żadnych skomplikowanych książek, napisanych przez profesorów czy doktorów socjologii. Wystarczy obserwować ludzi i patrzeć jak są rozgrywani i dzieleni.

Dziś bardzo trendy są profile z logo piekła kobiet i nawoływania do protestów. Ze stu osób, na które luknąłem tutaj i które aż kipią od ulicznego buntu – osiemdziesiąt dziewieć jeszcze miesiąc temu, a zwłaszcza podczas marcowej psychozy, darło papy aby zostać w domu i być odpowiedzialnym za siebie i innych! Dlaczego akurat takie hasełko a nie inne? Ano bo takie wymysliły i utwalily w łepetynach propagandowe szczujnie medialne.

Poźniej latem, gdy trzeba było przeprowadzić wybory, śrubę poluzowano, wirus dostał wolne i na fali odprężenia te same marcowe panikarze powyjeżdzaly na wakacje a na swoich profilach pokazywały się na zatłoczonych plażach Bałtyku, Chorwacji i Grecji. Przyszła jesień i śrubę zaczęto na powrót dokręcać, i straszyć tysiącami zakażeń, wtedy panikarze marcowi, wypasieni po wakacjach, znowu zostały ustawione w pozycji “łojej, wszyscy umrzemy i zostań w domu”. Aż nadszedł czas obecny, aborcyjna wrzutka Kaczyńskiego, która dała dzieciom i wnukom Sorosa pretekst do masowych wystąpień. I co? Już nie zostań w domu?

Najśmiejsze jest to, że te wszystkie prymitywne meduzy latają po stronach medialnych szczujni i teraz są ogłupione dwutorowo w tym samym czasie czyli trwający od marca poroces lobotomii, na jesieni zaowocował schizofrenią bezobjawową – jak za czasów Chruszczowa w ZSRR – i pod jednym tektem Wyborczej rozpływają się ze szczęścia z powodu stu tysięcy demonstrantów w Warszawie, by za minutę pod drugim tekstem o 20. tysiącach zakażonych – płakać i trzęść portkami. Do takiego stanu umysłowego zwyrodnienia zostały doprowadzone tutejsze plemiona, bo społeczeństwem z pewnością nazwać tego nie można.

To bardzo dobry temat na jakaś analizę politologiczną. Gdyby takowa kiedyś powstała, to powinna się zaczynać od pewnej, tajnej w tamtych czasach instrukcji CIA, stanowiącej podstawę manipulowania tłumem dla celów politycznych. Wytyczne tej instrukcji – która została opracowana przez służby specjalne, na potrzeby kreowania zamieszek i ustawiania sceny w krajach Ameryki Łacińskiej – stosowane są mniej lub bardziej świadomie do dziś.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: