Kategorie
Technologie

Ludzie zostaną zastąpieni przez Cyborgi

Klaus Schwab: Ludzie zostaną zastąpieni przez Cyborgi

Klaus Schwab, 82 lata, marzy o “nowej normie” opartej na modelu chińskim – totalitarnym “systemowym zarządzaniu ludzką egzystencją”. Niestety, nie marzy on o tym marzeniu sam.

“Tak jak my, ludzie, oddzieliliśmy się od naszych szympanskich kuzynów, tak i cyborgi będą się oddzielać od ludzi. Te, które pozostaną ludzkie, prawdopodobnie staną się podgatunkiem. Będą szympansami przyszłości. ”

Jednym z najpotężniejszych przyjaciół Chin na zachodzie jest Klaus Schwab, który od ponad 30 lat jest przewodniczącym i założycielem corocznej elitarnej imprezy kawowej “Światowe Forum Ekonomiczne” (WEF) w Davos, i który od ponad 30 lat ma bliskie związki z komunistycznym rządem centralnym w Pekinie i Chinami.

Schwab jest uznanym transhumanistą i chińskim fanem. Chińscy urzędnicy uczestniczą w forum od 2009 roku: premier Wen Jiabao w 2009 roku, Li Keqiang jako wicepremier w 2010 roku, a premier w 2015 roku. …

Klaus Schwab ma również bliskie więzi osobiste z Chinami. Jego syn Olivier Schwab jest żonaty z Chinką i od 2011 roku kieruje biurem WEF w Pekinie. Zachód może się dziś równie wiele nauczyć od Chin, jak Chiny od Zachodu – Schwab Junior zachwycił się gazetą branżową (28). Schwab Senior powiedział chińskiemu magazynowi informacyjnemu “New China TV”, że pod względem technologicznym Chiny znajdują się na właściwej drodze i że powszechna akceptacja i “wchłanianie” tych nowych technologii, takich jak technologia dronowa, również na Zachodzie jest decydująca (29).

Schwab opowiada się również za odejściem od neoliberalizmu na rzecz pewnego rodzaju komunistycznego państwa supernatystycznego w zielonej pelerynie jako przynęty dla dobrych obywateli. Każdy obywatel jest przejrzysty i wolny, ale jest dobrze wspierany przez państwo poprzez cyfrową dywersję.

Marzeniem Klausa Schwaba jest stworzenie biometrycznego, technokratycznego państwa nadzoru opartego na modelu chińskim. Jest on autorem kilku książek i współautorem “Covid 19 – The Great Reset” / “The Great Reset” (31). Opisuje w niej kryzys koronny jako bezprecedensową okazję do całkowitej restrukturyzacji światowej gospodarki i wszystkich aspektów społecznego współistnienia.

Dla transhumanistycznego Schwaba sztuczna inteligencja stanowi kolejny etap ewolucyjnej świadomości; wulgarnego człowieka ze wszystkimi jego słabościami i namiętnościami uważa za swego rodzaju “przestarzały model” ewolucji. W transhumanistycznej Biblii “Ja, Cyborg” wizjoner transhumanizmu, Kevin Warwock, ujmuje to w ten sposób: “Tak jak my, ludzie, odłączyliśmy się od naszych kuzynów szympansów, tak i cyborgi odłączą się od ludzi. Te, które pozostaną ludzkie, prawdopodobnie staną się podgatunkiem. Będą one szympansami przyszłości”(32).

Co ciekawe, Schwab bardzo dobrze wie, że Corona jest jedną z najłagodniejszych pandemii w ciągu ostatnich 2.000 lat – co i tak było możliwe tylko dzięki zmianie definicji pandemii WHO w 2009 roku. Mimo to postrzega ją jako pożądany katalizator w kierunku w pełni cyfrowej transformacji społeczeństwa na swój obraz, co w jego oczach jest już dawno spóźnione. To, czego do tej pory brakowało, to globalne wydarzenie szokowe, swobodnie oparte na “doktrynie szokowej” Naomi Klein . Schwab z trudem może ukryć swój entuzjazm dla tej “wyjątkowej okazji”:

“To jest nasz decydujący moment” “Wiele rzeczy zmieni się na zawsze”. “Powstanie nowy świat”. “Przewrót społeczny wywołany przez COVID-19 zajmie lata i być może pokolenia.” “Wielu z nas zastanawia się, kiedy sprawy wrócą do normy. Krótka odpowiedź brzmi: nigdy. “

Cytaty z: Klaus Schwab & Thierry Malleret: COVID-19 – The Great Reset

Schwab wyjaśnia:

“W takiej czy innej formie, po ustąpieniu samej pandemii, społeczne i fizyczne środki dystansujące prawdopodobnie pozostaną na miejscu, co uzasadnia decyzję wielu firm z różnych branż o przyspieszeniu automatyzacji. (…) W rzeczywistości technologie automatyzacji są szczególnie dobrze przystosowane do świata, w którym ludzie nie mogą zbytnio zbliżyć się do siebie lub są skłonni ograniczyć swoje interakcje. Nasz ewentualny lęk przed zarażeniem się wirusem (COVID-19 lub innym) przyspieszy zatem niekończący się marsz automatyzacji, szczególnie w obszarach najbardziej narażonych na automatyzację. “

Klaus Schwab, prawdziwy dr Postmodernistyczny Mabuse, który lubi pozować w kostiumie Darth Vadera, fantazjuje o nadchodzącym wieku sztucznej inteligencji: połączenie człowieka i maszyny, designerskie dzieci, designerskie organizmy, geoinżynieria, cyfrowa edukacja domowa, inteligentne domy i miasta, w których wszystko jest na wszechwiedzącej super-inżynierii jest połączone – całkowicie bezpieczny świat dzięki całkowitemu nadzorowi.

Dla Schwaba, który mówi takie zdania jak: “Świat pełen trutni oferuje świat pełen możliwości” , ludzie reprezentują bezimienną masę administracyjną. Mówi o “systemowym zarządzaniu ludzką egzystencją”, możliwym dzięki ‘wbudowanym’ smartfonom’ lub ‘inteligentnym tatuażom’, które mogą przesyłać dane z czujników ludzkiego ciała do ‘Internetu Rzeczy’ (IoT) lub generować sztuczne wrażenia (38). Albo, dlaczego nie “inteligentny pył”, inteligentny pył, który, zaopatrzony w mikroczujniki, może zagnieździć się w ludzkim jelicie, o czym Schwab z przyjemnością informuje:

“Inteligentny pył”, mikrokomputery z antenami, każdy mniejszy od ziarna piasku, może teraz organizować się w ludzkim jelicie” .

To, co brzmi jak megalomańskie gorączkowe marzenia psychopaty, to prawdziwa wizja jednego z najpotężniejszych graczy w gospodarce światowej, tak zwanej “4. rewolucji przemysłowej”(4IR). Partnerami w tym projekcie są duże banki, Big Pharma, sojusz szczepień GAVI, firmy ubezpieczeniowe, spółki naftowe, firmy konsultingowe jak McKinsey, firmy cyfrowe jak Microsoft, Facebook i Netflix – i wreszcie chiński gigant technologiczny Huawei .

za: https://www.facebook.com/110411727242946/posts/205932697690848/

Dodaj komentarz: