Kategorie
Zdrowie

Na początku było słowo

W Biblii jest napisane: na początku było słowo.

Słowo do słowa i ze słów można ułożyć tezę, a więc na początku była teza. A potem? Potem trzeba udowadniać tezę. W rzeczywistości i przyrodzie krążą fakty, niczym atomy. Jedne są dodatnie, inne ujemne. Zbieramy więc fakty dodatnie, te pasujące nam do tezy, i tworzymy taką ich mozaikę aby teza brzmiała mocno i wiarygodnie. Ale przecież wciąż krążą atomy ujemne, więc je ignorujemy, jeśli zaś mimo to one będą się nam narzucać, zawsze możemy nazwać ich propagatorów foliarzami. Teza i fakty dodatnie muszą się przebić do masowej wyobraźni, a potem głęboko wryć się w ludzkie emocje, chodzi o wytworzenie wewnątrz odbiorcy tak głębokiego utwierdzenia go w przekonaniu, że nasza teza jest słuszna i wiarygodna, aby to przekonanie zdominowało całą jego percepcję, nie można pozostawić żadnych obszarów mózgu nie zagospodarowanych, gdyż mogą się przedostać w nie atomy ujemne, to zaś z kolei grozi nabraniem wątpliwości w słuszność tezy.

Jak tego dokonać? Należy powtarzać tezę i uwiarygadniające ją “plusy dodatnie” bez przerwy a przekaz wzmocnić obrazami audiowizualnymi, jako tymi, które najmocniej oddziałują na receptory mózgowe odbiorcy. A co jeśli pomimo tych usilnych zabiegów wciąż krążą “plusy ujemne”, dowodzące fałszywości przekazu? Należy jeszcze mocniej podkręcić przekaz! Jeśli plamy na spodniach nie chcą się puścić to używamy mocniejszego środka i podkręcamy temperaturę prania. Obrazy, obrazy i migawki – to jest klucz. I odpowiedni dobór słów. Jeśli od rana sześćdziesięciu uwiarygadniaczy tezy powtórzy sześcet razy, że jest sześciuset nowych zakażonych to w południe będzie o sześć tysięcy więcej przekonanych odbiorców. Trzeba zatem mówić i epatować obrazami w nieskończoność!

Zobacz durny foliarzu tego umierającego człowieka pod respiratorem! Jak śmiesz wątpić!? To nieistotne, że obok leży umierający człowiek pod nie-respiratorem bo on nie jest w polu widzenia kamery, więc nie istnieje. To totalnie nieważne, że dziś w całym kraju znów umrze 1100 osób z setek powodów i na dziesiątki chorób, z powodu samobójstw i wypadków na drogach, wśród tych tysiąca stu codziennie umierających znajdzie się jeden, dwóch lub max trzech zmarłych na Covid, a zatem tych max trzech tworzy tezę bo na nich należy skierować całą energię, należy dokręcić sokowirówkę na full! A te pozostałe 1097 zmarłych? Ich nie ma, nie istnieją bo to atomy ujemne, psujące przekaz. I tak każdego dnia. To tylko psychologia. Nic więcej.

Poszukajcie stu chętnych z trzydziestoma kamerami i trzy duże studia telewizyjne na trzy miesiące. Złóżcie sobie zamówienie na epidemię jakiejkolwiek choroby zakaźnej a my wytworzymy apokalipsę. Wystarczy tylko postawić nową tezę i włączyć mikser, to żadna sztuka. To rzemiosło. Na koniec: boję się! A dlaczego się boisz? Bo wciąż o tym mówią! Rozmowa autentyczna. Kurtyna.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: