Kategorie
covid-19

Snowpiercer – Arka przyszłości

Nasze rozpędzone pendolino relacji #pandemia – #normalność, zatrzymało się właśnie na stacji #szczepimysię.
Ciężka lokomotywa, z napisem POLAND REPUBLIC OF i numerze seryjnym 0000079312, wreszcie mogła na chwilę odsapnąć, od ciężaru ciągniętego za sobą od roku składu.

W wagonie pierwszym z napisem RZĄD, znajdował się cały zarząd spółki POLIN, na czele z jej wielkim wodzem, prezesem jedynej partii NSDAPiS i jego prawą ręką Mateuszem, zwanym pieszczotliwie Pinokio.

Był też Adaś, minister Służb Sanitarnych – z wykształcenia ekonomista. Cały sztab ministerstwa propagandy oraz prezesi wszystkich podległych zarządowi spółek. W wagonie nie mogło zabraknąć O. Dyrektora, który teraz w oczekiwaniu na następną stację, przechadzał się z prezesem po rampie kolejowej wychylając kolejną lampkę brandy Mendis Cocount (500 tys dolarów za butelkę), której karton otrzymał od bezdomnego.

W wagonie drugim, z napisem OCHRONA znajdowały się kordony milicji, wojska, wszelkich możliwych służb specjalnych, informatorów, koordynatorów i donosicieli.

Wagon trzeci zajmowali CELEBRYCI, czwarty SĄD WOJENNY.

Wagon piąty zajmował SANEPID. Szósty TELEPORADY, siódmy i kolejne trzynaście to SZPITAL NARODOWY nr 1,2,3,….13.

Wagony dwudziesty i dwudziesty pierwszy, nosiły napisy KAGAŃCE i RESPIRATORY, ale zostały one opróżnione na stacji #lockdown, na której z pociągu wysiadł lekko zawiany Łukasz Sz. – poprzedni szef Służb Sanitarnych. Łukasz, trzymając w ręce spory neseser, który otrzymał od swojego kolegi handlarza bronią, przesiadł się na tej stacji, do pociągu z napisem TELAVIV.

Na stacji #szczepimy się, z tajemniczego czarnego wagonu dwudziestego drugiego o zagadkowej nazwie PFIZER, zaczęto wyładowywać tysiące kartonów z napisem „Ziemia okrzemkowa + HCN”.

Jak przy każdym rozładunku i na każdej poprzedniej stacji, tak i na tej, przez pracowników ministerstwa propagandy, ustawiona została na środku peronu mównica i wielki mikrofon. Dodatkowo olbrzymi telebim, na którym pojawił się obraz z mównicy oraz głośniki, które skierowane zostały, w kierunku ostatniego sześćdziesiątego wagonu z napisem BYDŁO.

W wagonie tym, podróżował w kagańcach, ciasno stłoczony w klatkach, dumny naród Polski – potomkowie takich bohaterów jak rotmistrz Witold Pilecki czy rotmistrz Henryk Dobrzański (ps. Hubal).

Pracownik ministerstwa propagandy, ściągnął z haczyka wieszaka należącego do Mateusza, piękny czarny obszyty kryształami Svarowskiego kaganiec z flagą Monako i podał mu go, aby ten, nie zapomniał założyć kagańca przed rozpoczęciem przemówienia.

Po powtórzeniu jeszcze raz na głos, wykutego na pamięć tekstu przygotowanego przez pracowników ministerstwa propagandy, Mateusz, wszedł na mównice w pięknym kagańcu na twarzy i jarmułce na głowie.

Tu, ze łzami w oczach oraz niepokojem w głosie, oznajmił narodowi polskiemu, że oto jest już lekarstwo! Lekarstwo na chorobę, przez którą nie możemy od roku wychodzić ze swojego wagonu, tylko musimy wciąż podróżować w tak bestialskich warunkach.

On i cały zarząd wiedzą, że niektórzy z nas wieszają się w swoich klatkach, wiedzą ,że część z nas przymiera głodem – ale właśnie dla tego, powinniśmy być teraz szczególnie odpowiedzialni i solidarni. Że jeszcze chwilę, jeszcze moment. Jeszcze tylko kilka przystanków i wspólnie dojedziemy do stacji #normalność. Wszystko w waszych rękach! Rodacy!

Z mównicy, Mateusz nie zapomniał zapewnić wszystkich tych, którzy obawiali się znaczenia napisu na nowym leku, oraz dziwnych symboli na czarnym wagonie PFIZER, o dobrowolności jego przyjęcia.

Jednakże w trosce o los każdego Polaka, każdej polskiej rodziny, on i cały zarząd na wszelki wypadek przygotowali 31 milionów dawek leku, czyli w sam raz tyle, ilu jedzie w wagonie dorosłych Polaków.

Resztę wagonu zajmowały dzieci do 12 roku życia…(gus)

(Tak, tak, robaczki…)😎

Tu przemówienie się skończyło, mównica, mikrofon, telebim i głośniki wróciły z powrotem do wagonu z napisem TV i wraz z zapaleniem się czerwonej lamki w kabinie maszynisty, pociąg powoli ruszył dalej.

Ludzie z wagonu sześćdziesiątego nie widzieli napisów na trzydziestu ośmiu wagonach które były przed nimi.

Czasami podczas podróży, kiedy wagony zakręcały, niektórzy z pasażerów stojący bliżej zakratowanych okien, dostrzegali fragmenty napisów które później składali w całość – US ARMY, POLSKIE ZŁOŻA NATURALNE, MOSSAD,RYŻ.

Niektórzy z nich rozumieli, że pociąg nigdy nie miał dojechać na stację #normalność i że ostatnie dwa wagony przed nimi, opatrzone były napisem PRYSZNICE.

Jednak pasażerowie Ci nadal nic nie robili tylko poprzez kolejne stacje i kolejne rozładunki wagonów z nadzieją oczekiwali na koniec podróży”

Tak Robaczki, wszyscy bez wyjątku podróżujemy tym Snowpiercerem – Arką przyszłości, nowej normalności.😎

*Wczoraj późnym wieczorem 27.12.2020 roku, uchwalono nowe Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wpisane do Dziennika Ustaw pod pozycją 2353. Zgodnie ze zmianami gośćmi hotelowymi mogą być już nie tylko sportowcy, ale i!

 • żołnierze wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej;😎
 • pracownicy Cywilnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, 😎

Funkcjonariusze:

 • Policji,😎
 • Straży Granicznej,😎
 • Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,😎
 • Agencji Wywiadu,😎
 • Centralnego Biura Antykorupcyjnego,😎
 • Służby Wywiadu Wojskowego,😎
 • Służby Kontrwywiadu Wojskowego,😎
 • Służby Celno – Skarbowej,😎
 • Państwowej Straży Pożarnej,😎
 • Służby Ochrony Państwa,😎
 • Służby Więziennej,😎
 • Inspekcji Transportu Drogowego oraz straży ochrony kolei,😎

W związku z wykonywaniem, poza miejscem stałego zamieszkania, zadań zawodowych;

Czy my przygotowujemy się na jakąś wojnę? 😎A jeśli tak to z kim? Jak myślicie Robaczki?😎

Jeżeli komuś z Was wydaje się, że jakimś cudem, przedrze się do wagonu z napisem SPRAWIEDLIWOŚĆ, o którym w naszym wagonie co do jego istnienia krążą legendy, to jest w olbrzymim błędzie.

A dlaczego?

Po pierwsze nie wiadomo czy istnieje, a po drugie, przy tak misternie dobranym składzie naszego pociągu oraz prawdziwym celu jego podróży jest i wagon z napisem EWAKUACJA ZARZĄDU- „Eagle Guardian -Lift 11”

za: Nina Maj

Dodaj komentarz: