Kategorie
covid-19

Merkel: Trzeba sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne

Można sprawić, by podróżowanie nie było atrakcyjne i przyjemne, choćby przez kwarantannę – miała powiedzieć Angela Merkel w rozmowie telefonicznej szefami frakcji parlamentarnej CDU/CSU.

Niemieckie media dotarły do treści rozmowy telefonicznej, jaką kanclerz Angela Merkel przeprowadziła z krajowymi i regionalnymi szefami CDU/CSU. Miała wówczas powiedzieć, że można sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne, chociażby przez obowiązek odbycia kwarantanny. – Musimy tak ograniczyć połączenia lotnicze, żeby nigdzie nie można było pojechać – dodała, cytowana przez niemiecki portal branży turystycznej TN-Deutschland.

DRV (Deutscher ReiseVerband, odpowiednik Polskiej Izby Turystyki) wystosował oświadczenie, w którym co prawda nie odnosi się wprost do słów kanclerz, ale według niektórych mediów może być właśnie reakcją na nie. – Nie potrzebujemy dalszego stygmatyzowania podróżowania, ale rzeczowej debaty – mówi prezes DRV Norbert Fiebig.

Organizacja wzywa rząd, by wreszcie odrobił pracę domową, zamiast wprowadzać coraz ostrzejsze zakazy. Jej zdaniem strategia szczepień w Niemczech, w porównaniu z innymi krajami, wykazuje „dramatyczne deficyty”. Także osoby z grup ryzyka nie były dotąd chronione w odpowiedni sposób. Dopiero kiedy na stole pojawią się rozsądne plany testowania, a szczepienia przyspieszą, będzie można mówić o perspektywach na przyszłość. Poza tym rząd powinien sobie przypomnieć w debacie publicznej, że wolność podróżowania jest podstawowym prawem, a nie przywilejem przyznanym przez polityków.

za: https://turystyka.rp.pl/trendy/52266-merkel-sprawic-by-podrozowanie-nie-bylo-przyjemne?fbclid=IwAR2Ywh10MK4kiNpD7cSloMSKF81SUHcRa_Rs-D49e-YQSSWb5QRI6A_5UC8

German Chancellor Angela Merkel puts on her face mask after holding a press conference on the Covid-19 situation in Germany at the house of the Federal Press Conference (Bundespressekonferenz), on January 21, 2021 in Berlin. (Photo by Michael Kappeler / POOL / AFP)

Dodaj komentarz: