Kategorie
covid-19

Każdy kij ma dwa końce

UWAGA, usuwają z mediów materiały rządu, partii PIS, PO, Razem, TVN, Polsatu, TVP, prasy w okresie od marca 2020 roku, w których nakłaniano społeczeństwo do zasłaniania ust i nosa szalikiem, zwykłą odzieżą, jej częścią lub przyłbicą.

Wiąże się to z ostatnimi “rewelacjami” bandytów z PIS którzy po roku stwierdzili że tylko specjalistyczne maski FFP2 lub FFP3 dają ochronę przed wirusem.

Nie dziwmy się zatem że każdy kto może usuwa dowody nakłaniania do zakrywania ust i nosa stwarzające zagrożenie życia i zdrowia. Dowodów na to jak niebezpieczny jest ten wirus, że nie stosowanie się do środków zapobiegawczych prowadzi do ciężkiej choroby, a przede wszystkim śmierci, są setki.

Zachęcam wszystkich Polaków, rodziny zmarłych, którym wpisano do aktu zgonu jako przyczynę COVID, do składania zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez członków rządu do posłów by zainicjowali procedurę przewidzianą przez art. 156 Konstytucji. Jednocześnie możecie kierować wezwania do właścicieli mediów do zapłaty odszkodowania. Wystarczy że wykażecie za pomocą świadków że zmarły zastosował się rygorystycznie do przepisów i wytycznych oraz informacji pochodzących z rządu i mediów i przestrzegał obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części albo przyłbicy, co doprowadziło do zakażenia i zgonu.

Zgodnie z art.160 par. 1 Kodeksu karnego Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 160 § 2. Kodeksu karnego jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Z kolei zgodnie z art.165 par. 1 Kodeksu karnego kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Tak rząd i media promowały do tej pory zakrywanie ust i nosa odzieżą lub jej częścią :

Wystarczy szalik czy lepiej kupić maseczkę? Zarówno rządowe rozporządzenie, jak i wytyczne CDC mówią o materiałowym nakryciu, nie precyzując, że musi to być maska. Maski materiałowe, które obecnie możemy kupić bez problemu, są jednak zdecydowanie wygodniejsze niż szalik, czy chusta. Zapewniają komfort noszenia, lepsze dopasowanie do twarzy. Maseczka nie musi się kojarzyć tylko z chłodną procedurą medyczną – jej fason, krój i kolor mogą się stać elementem osobistej ekspresji.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: