Kategorie
covid-19

Wielki skok na dziejowej fali

Gdy w 1944 roku NKWD zrzucało na spadochronach swoich moskiewskich agentów, którzy na ziemiach polskich zaprowadzali władzę ludową, całe chmary tubylczych analfabetów, półgłówków, nierobów i sadystów zobaczyły dla siebie szansę. Szansę na wielki skok na społecznej drabinie. Dla wyzbytych wszelkich zasad i kręgosłupa szumowin komunistyczna trampolina stała się skocznią ku lepszej przyszłości.

Na stanowiskach szeregowych katów w UBecji siedzieli niepiśmienni chłopi, kolaboranci i najgorsze męty, które wszystkie swoje życiowe frustracje leczyły pastwieniem się nad własnym narodem. Do ZOMO i milicji wstępowały podobne tumany, które za pałowanie ludzi na ulicach miały mieszkania i towary z Pewexu, niedostępne dla szarego Kowalskiego, który od czwartej rano stał w kolejce po dwa kilo cukru. Każda rewolucja i każdy rodzący się NEW DEAL oparte są na tego typu wypranych z człowieczeństwa śmieciach, które za apanaże, pieniądze i karierę utopią w klozecie własną matkę.

Gdy od zeszłego, 2020 roku obserwujemy rodzący się kolejny, tym razem pandemiczny NOWY ŁAD, widzimy, że procesy dziejowe zawsze opierają się na tych samych mechanizmach. Widzimy oto nowe męty i nowe szumowiny, tym razem często z tytułami profesorów, które podczepione pod ludobójczy system marzą o wielkim SKOKU w górę, inkasując jednocześnie pieniądze za naukowe legitymizowanie przestępczych działań władzy. Proces podczepienia się pod panującą narrację – kto nie z nami, ten wróg! Na przestrzeni wieków zmieniają się tylko metody, mechanizmy pozostają niezmienne. Covidowe szaleństwo i paranoja wywlokły z nor rozmaite larwy, które biegają między redakcjami i ku poklaskowi nałogowych konsumentów medialnego gówna, wygłaszają tam piętrowe brednie, licząc na awanse i apanaże. Bez nich to wszystko nie byłoby niemożliwe, tak jak w 2008 roku nie doszłoby do ogromnego krachu na Wall Street bez udziału uczonych pijawek z Harvarda, które za setki tysięcy dolarów od Goldmana Sachsa pisały uczone analizy, zachwalające zabójcze instrumenty finansowe, które wywołały hekatombę. Różnica jest taka, że w 2008 płaciły Goldman Sachs i JP Morgan Chase a dziś płacą Pfizer i Moderna.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: