Kategorie
covid-19

Forrest Gump

Wiecie co jest najbardziej zabawne, od 18.01.2021 roku w Polsce nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, a stado biega w maskach od rana do wieczora. Jestem pewien że spora część Jarząbków śpi w tych maskach. Na pewno przypominacie sobie film o przygodach Forresta Gumpa. Pewnego dnia Forrest wybiegł z domu i pognał przed siebie. Dobiegł do Oceanu, zawrócił i ruszył w drugą stronę.

Po pewnym czasie zaczęli do niego dołączać kolejni ludzie, a po roku za Forrestem biegł już całkiem spory tłum. To bardzo dobrze znane w socjologii zjawisko. Jak pamiętacie wokół biegu Forresta zaczęły krążyć mity i legendy, budowano wzniosłe idee i fantastyczne wizje, powstały fan kluby, koła dyskusyjne, prowadzono debaty, organizowano zjazdy i konferencje . Bieg Forresta zaczął żyć własnym życiem.

Jak sobie przypominacie Forrest biegł trzy lata, dwa miesiące, 14 dni i 16 godzin, po czym stanął i powiedział “jestem trochę zmęczony, wracam do domu”. Zdaje się że nasi rodacy nie zauważyli że rząd nie wprowadził po 17.01.2021 roku obowiązku zakrywania ust i nosa i biegną zamaskowani dalej. Już teraz warto poważnie zastanowić się jak ludzie poradzą sobie, kiedy obowiązku zakrywania ust i nosa już nie będzie. Jest wielce prawdopodobne że konieczne będą Rozporządzenia nakazujące odkrywanie ust i nosa.

Dariusz Nejman

Dodaj komentarz: