Kategorie
covid-19

Otacza nas paranoja

Otaczająca nas paranoja jest fascynującym zjawiskiem. Zwłaszcza pod kątem socjologicznym. Temat na grubą książkę. Jest pewna niewidzialna granica poza którą wyznawane poglądy przeradzają się w ideologię i od tego momentu fakty przestają mieć znaczenie. Liczą się tylko te, które pasują ideologom do tezy. Niewielu obchodzi, że prawda zawsze znajduje się pomiędzy, w przypadku zaś naszej zarazy znajduje się pomiędzy oficjalną propagandą a internetowymi teoriami antycovidu.

Tak, po roku trwania tego szaleństwa antycovid stał się ideologią, równie prymitywną co mainstremowa psychoza covidowa i naciąganie statystyk. Oto od dwóch dni istny szał w Internecie robi pewne nagranie pod tytułem SPOWIEDŹ RATOWNIKA czyli siedzi koleś w kamizelce ratownika medycznego, tyłem do kamery i przez modulator głosu opowiada niestworzone bzdury. Oczywiście gawiedź bezmyślnie to łyka i przekazuje ten film gdzie tylko się da, ani przez moment nie zastanawiając się czy aby samo zaprzeczanie oficjalnej propagandzie nie stanowi manipulacji w drugą stronę. Gość jest tak wiarygodny, że boi się pokazać twarzy i zniekształcono mu głos.

Zastanawiam się jak wiarygodni byliby doktorzy Martyka i Bodnar – od miesięcy walczący z rządowymi pandemicznymi bandytami – gdyby obaj nadawali swoje przekazy z cienia i anonimowo. Dajcie ktoś kamizelkę ratownika. Usiądę tyłem do kamery i przez modulator głosu powiem: “jestem pullmonologiem z dwudziestoletnim stażem, pracuje na oddziale zakaźnym, wczoraj przywieziono nam zdrowego pacjenta, któremu test wykazał zakażenie, położyliśmy go obok chorych, zaraził się od nich i umarł, zabito zdrowego człowieka, tak działa ten system”.

O ile się założycie, że większość to bezrefleksyjnie połknie i dostanie kolejną porcję papki do siania idiotyzmów po Facebooku? Co jeszcze ciekawsze, film z “ratownikiem medycznym” lansowany jest szczególnie zajadle przez pewnego dziennikarza – kto kumaty, ten się domyśli o kogo chodzi – który opisuje w swoich książkach prawdziwe kryminalne historie polityki III RP, okraszając je cytatami i scenami z filmu Olivera Stone’a JFK, o zabójstwie Kennedyego. Powiem Wam tyle na koniec: nie wierzcie w każdą brednię tylko dlatego, że przeczy ona oficjalnej narracji. Na antycovidzie też robi się biznes. To zbyt długo trwa by ktoś na to nie wpadł. Jeśli ktoś codziennie drze papę na Facebooku, że nie wierzy w koronawirusa a potem lata żeby sobie załatwić amantadynę to jest zwykłym idiotą, i nie różni się niczym od durniów komentujących na stronach TVNu.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: