Kategorie
covid-19

Gonienie króliczka

W epoce wysyłania ludzi na Księżyc i prób kolonizacji Marsa, tęgie umysły od dziesiątek lat nie są w stanie opracować skutecznego leku na nowotwory. W epoce gdzie potrafią sklonować człowieka i przeszczepić serce, nie wiedzą jak stworzyć skład chemiczny substancji skutecznie niszczącej komórki nowotworowe.

Komórki raka – znane im i badane od dziesięcioleci. Ale szczepionkę na całkowicie nowy i nieznany odzwierzęcy patogen wynaleźli w sześć miesięcy! Prawdziwi geniusze. Firma BioNTech, która opracowała tę szczepionkę (to nie jest szczepionka Pfizera, który swymi pieniędzmi zapewnił jejtylko oprawę, logistykę i public relations) w listopadzie 2019 roku – mało komu znana dotąd spółka – weszła na giełdę na Wall Street. W tym samym czasie gdy parę przecznic dalej w Nowym Jorku trwała słynna konferencja Event 201, gdzie dokonano symulacji szerzenia się globalnej epidemii.

Cóż za niesamowite zbiegi okoliczności! Tureckie małżeństwo z BioNTech, które stworzyło szczepionkę na Covid-19 powinno grać w polskiego totolotka. Oni trzy razy w tygodniu skreślali by szóstkę. Zgadnijcie co będzie dalej… Z walką z kolejnymi wariantami koronawirusa będzie tak jak z walką z plagą nowotworów. Króliczka trzeba gonić. Nie złapać go ale gonić do końca świata i jeden dzień dłużej. Roczną walkę z rakiem wycenia się na 160 miliardów dolarów. Walkę z Covid należy przez tę sumę pomnożyć kilkakrotnie.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: