Kategorie
covid-19

Kopernikański przewrót w polskich redakcjach

Po wiekach uznawania Mikołaja Kopernika za największego odkrywcę, po wiekach jego czołowego miejsca we wszystkich encyklopediach świata, nadszedł czas na zmianę. Zdetronizowały go polskie szczujnie medialne z Onetu, Wyborczej, Newsweeka i spółki, które po ponad roku odkryły, że koronawirus jednak pochodzi z laboratorium. Wow!

Dziennikarze kipiący niezależnością i rzetelnością sami dziś weszli z otwartymi przyłbicami w poczet szurów, foliarzy i płaskoziemców, tych samych, z których tak zajadle kpili jeszcze parę miesięcy wstecz. Sama prawda całą dobę! Wirus z laboratorium – nagle wciskana lemingom bajeczka o mokrym targu i jaskini nietoperzy stała się nieaktualna. Idzie ku dobremu. Jeszcze z rok a redakcyjni szermierze prawdy objawionej będą mogli napisać, że wirus nie tylko pochodzi z wojskowego laboratorium w Wuhan ale nawet został celowo stworzony i wypuszczony.

Może nawet przeprowadzą wywiad z Shi Zengli, kobietą od nietoperzy i jej kumplem Peng Zu, który sprowadzał na potrzeby eksperymentu kolportowania SARSA.Co.V2 na człowieka specjalne gatunki tych ssaków z Australii. Może nawet opiszą za lat pięć konferencję Event201? I jeszcze z pięćdziesiąt lat a ci sami obrońcy prawdy objawionej dopiszą cały ciąg dalszy tej historii, którą zna każdy średnio inteligentny człowiek, tylko oni biedaki nie mogą się w tym połapać. Bo to takie skomplikowane. Może kiedyś nawet dziennikarska odwaga pozwoli im opisać eksperyment ze szczepieniami jako masową zbrodnię i efekt błędów i wypaczeń “liberalnej demokracji”…

Za 70 lat, gdy będzie już bezpiecznie. A póki co na jutro redakcje zapowiadają kolejne newsy i epokowe odkrycia, że woda jest mokra i że rano wstaje słońce. To musi być kurewsko uwierające w kręgosłup, wiedzieć a nie móc powiedzieć czy napisać, bo przecież z czegoś trzeba te kredyty spłacać. Po ponad roku się obudzili rycerze. I dziś kopiują nasze teksty sprzed 15 miesięcy. Pajace.

Łukasz Grysiak

Dodaj komentarz: