Kategorie
covid-19

A miało być tak pięknie

Świat ciągle nie może wyjść z szoku po tym co stało się w Afganistanie. Dżihadyści przejęli kraj, a miało być tak pięknie… Miały być rządy Zjednoczonej Koalicji Gender i LGBT… A tu dupa!

Szariat w Kabulu. Dlaczego doszło do tej tragedii? Czy musiało? Otóż popełniono kilka kardynalnych błędów. U samych początków. Gdyby w porę objęto Talibów zakazem wychodzenia z jaskiń bez Unijnych Certyfikatów Covid – dziś świat by nie płakał. Gdyby objęto ich zakazem przemieszczania się i wysłano w afgańskie góry Pinkasa z Sanepidu w asyście prewencji z Katowic – dziś Afganistan byłby demokratyczny i tęczowo – niedzielski. Przykład Afganistanu jest też przestrogą dla nas, Polaków. Zaszczepiono tam jedynie 0,7% społeczeństwa, i co? Kraj upadł! To pokazuje jak ważne są szczepienia i że my, foliarze musimy w końcu zrozumieć, że jeśli nie przyjmiemy natychmiast dwóch dawek – obu naraz, bo już czasu “nima” – i nie zapiszemy się na trzecią, i nie będziemy czekać na czwartą – to to się nigdy nie skończy. I będziemy drugim Afganistanem. A mogło by być tak pięknie…

Na zdjęciu: afgański astrofizyk Abdullah Salim el Talibani obserwuje ruch ciał niebieskich przy pomocy przenośnego teleskopu.

Łukasz Grysiak

W odpowiedzi na “A miało być tak pięknie”

Dodaj komentarz: