Sztuczna inteligencja

ODPOWIEDZ
admin
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2020, 15:02

Sztuczna inteligencja

Post autor: admin »

Edward Snowden ostrzega przed tyranią napędzaną sztuczną inteligencją

Informator Edward Snowden, który ujawnił masową inwigilację Amerykanów w swoich wyciekach z 2013 r. Dotyczących Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), wydał ostrzeżenie o nasileniu działań policyjnych kierowanych przez AI w najbliższej przyszłości.
Snowden rozmawiał z Ewenem MacAskillem The Guardian, tym samym reporterem, z którym pracował nad wydaniem swoich rewelacji NSA w 2013 roku.

Zachodni dysydent, obecnie żyjący na wygnaniu w Rosji, potępił zachodnie rządy za wykorzystanie zagrożenia terroryzmem do uzasadnienia naruszenia wolności obywatelskich Amerykanów.

Snowden mówił o „litanii amerykańskiej destrukcji poprzez samozniszczenie Ameryki, wraz z ogłoszeniem tajnych polityk, tajnych przepisów, tajnych sądów i tajnych wojen” po atakach z 11 września 2001 roku.

Ostrzegł także przed nowymi technologicznymi zagrożeniami dla wolności i prywatności w przyszłości, w tym „udoskonaleniem zdolności sztucznej inteligencji, takich jak rozpoznawanie twarzy i wzorów”.

„Kamera monitorująca wyposażona w AI nie byłaby zwykłym urządzeniem rejestrującym, ale mogłaby zostać przekształcona w coś bliższego zautomatyzowanemu policjantowi”.

Ostatnie protesty w Hongkongu spowodowały, że demonstranci stosowali innowacyjne metody przeciwdziałania technologii rozpoznawania twarzy rządu komunistycznego, w tym maseczki na twarz i jasne lasery skierowane na kamery, aby uniknąć identyfikacji przez reżim komunistyczny.

Rozpoznawanie twarzy staje się również powszechnie stosowaną technologią na zachodzie. Facebook niedawno wprowadził technologię rozpoznawania twarzy na swojej platformie, pomimo pozwu przeciwko firmie za korzystanie z tej technologii bez zgody użytkowników.

Stołeczna policja w Londynie w Anglii również korzysta z bazy danych rozpoznawania twarzy - chociaż niedawny raport ujawnił, że 81 procent osób, które system sygnalizuje jako podejrzanych, jest niewinnych.

Źródło: https://www.breitbart.com/tech/2019/09/ ... 6V57bOoV3g
Awatar użytkownika
My vs Oni
Posty: 9
Rejestracja: 27 wrz 2020, 10:30

Re: Sztuczna inteligencja

Post autor: My vs Oni »

Jak widać "Terminator" to film dokumentalny.
ODPOWIEDZ